Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Lekcja mitologii w klasie V A

Oto, co uczniowie klasy 5a napisali na temat lekcji języka polskiego, które odbyły się w dniach 23-26 października 2017 roku.

       Na ostatnich lekcjach wykonywaliśmy plakaty z mitologii greckiej. Cała klasa podzielona była na pięć grup. Każda grupa prezentowała swój plakat razem z przedstawieniem. Niektóre osoby były ciekawie poprzebierane, a ich stroje przypominały postacie z mitologii. Była to ciekawa i zabawna lekcja, na której było wiele śmiechu. Chciałabym, aby w przyszłości było więcej takich zajęć, ponieważ bardzo mi się podobały oraz całej klasie.

Ola Dworczyńska, klasa 5a
       Na ostatnich lekcjach pracowaliśmy w grupach i robiliśmy plakaty. Każda grupa przynosiła materiały potrzebne do ich wykonania. Wszyscy przygotowali po jednej prezentacji, tylko moja grupa dwie, ponieważ wybraliśmy najkrótsze działy z mitologii. Należałem do drugiej grupy. Nasze tytuły dzieł to „Królestwo morza" i „Bogowie światła i powietrza". Podczas lekcji prezentowaliśmy plakaty oraz scenki z mitologii. Uważam, że praca w grupach jest świetna!

Filip Gościewicz, klasa 5a


       W czwartek oraz dzisiaj na lekcjach języka polskiego przedstawialiśmy prace i scenki z mitologii. W mojej grupie były osoby takie jak: Maciek Urbaniak, Ola Dworczyńska oraz Ola Kania. Przy przygotowywaniu scenki było wiele zabawy, ale przede wszystkim pracy. Bardzo spodobał nam się pomysł, byśmy my - chłopcy - grali boginie, a dziewczyny bogów. Szykowaliśmy wszystko przez dwa dni. Przy scenkach bardzo dużo pomogły nam moja mama oraz siostra. Nie mogę się doczekać kolejnego takiego zadania w grupach!

Dawid Habura, klasa 5a


       Na ostatnich lekcjach języka polskiego pracowaliśmy w grupach. W mojej drużynie byli Eryk Norek i Tomek Bartnicki. Mieliśmy zrobić plakat oraz opisać bogów olimpijskich. Pracowaliśmy przez trzy lekcje. Na naszym plakacie rysunki robiłem ja i mój kolega Tomek. Opracowywaniem informacji o bogach podzieliliśmy się: Eryk miał zrobić trzech, Tomek czterech i ja też czterech. Naszym drugim zadaniem było przygotowanie krótkiej scenki związanej z tymi bogami. Przygotowałem do niej rekwizyty. W dniu, kiedy mieliśmy zaprezentować plakat i przedstawić naszą scenkę, bardzo się stresowałem, bo bałem się, że może nam to nie wyjść. Na szczęście dostaliśmy za naszą pracę szóstki. Według mnie najlepszą scenkę przedstawiła grupa, w której byli: Maciek Urbaniak, Dawid Habura, Ola Kania i Ola Dworczyńska. Mieli świetne przebrania oraz ciekawy pomysł na nią. Za najlepszy plakat uważam jednak pracę mojej grupy. Sądzę, że te lekcje były bardzo interesujące, ciekawe i chciałbym, aby kiedyś jeszcze odbyły się podobne. Dobrze utrwaliły one nasze wiadomości z mitologii greckiej.

Michał Marciniak, klasa 5a

Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A  Lekcja języka polskiego w klasie V A  

Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A  

Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A  

Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A  

Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A   Lekcja języka polskiego w klasie V A  

Lekcja języka polskiego w klasie V A