Czwartek - apel o Januszu Korczaku

„Gdy się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

23 listopada 2017 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Przemkowie tradycyjnie odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły - Januszowi Korczakowi i prawom dziecka. W tym roku była to 75 rocznica śmierci Janusza Korczaka. Z tej okazji uczniowie z klasy III b, IV a i VI a pod kierunkiem p. Małgorzaty Sidorowicz, p. Danuty Cwen, p. Joanny Cichockiej oraz p. Barbary Kowalskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, w skład którego wchodziły: wiersze okolicznościowe, inscenizacja pt.: „Król Maciuś Pierwszy”, piosenki oraz krótkie prezentacje multimedialne. Na apelu podsumowano również wyniki konkursu plastycznego pt.: „Prawa i obowiązki ucznia” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

W klasach I- III:
I miejsce Martyna Zbójniewicz z klasy III a

II miejsce Maja Jakubowska z klasy III a

III miejsce Zuzanna Kozłowska z klasy III c

W klasach IV-VI:
I miejsce Dawid Habura i Michał Marciniak z klasy Va

II miejsce Bartłomiej Zdunowski z klasy V b

III miejsce Anastazja Cisek z klasy IV a.

Całość uroczystości stworzyła niezapomnianą atmosferę, pobudziła do refleksji, dostarczyła wszystkim wzruszeń i wzbogaciła wiedzę uczniów o wspaniałym człowieku, jakim był Janusz Korczak, który dzieci kochał, szanował i walczył o ich prawa. Za swoje występy uczniowie otrzymali gromkie brawa i słowa uznania. Na zakończenie apelu p. dyrektor Ewa Skrypak podziękowała wszystkim uczniom oraz paniom za przygotowanie pięknego i bardzo wzruszającego apelu.

Małgorzata Sidorowicz

Apel o patronie szkoły   Apel o patronie szkoły  Apel o patronie szkoły

Apel o patronie szkoły   Apel o patronie szkoły   Apel o patronie szkoły