Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Po raz drugi mamy stypendyste Programu Stypendialnego "zDolny Slask"!

Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień zatwierdziła listę laureatów tegorocznego konkursu stypendialnego "zDolny Śląsk". Wpłynęło ponad 250 wniosków, z których Kapituła przyznała 56 stypendiów. Dla uczniów i absolwentów szkół podstawowych przyznano 14 stypendiów, dla uczniów i absolwentów gimnazjów 22, zaś dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych 20. Zdolni mieszkańcy Dolnego Śląska zostali docenieni za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe i działalność społeczną. Z powiatu polkowickiego Stypendium „zDolny Śląsk” otrzymało tylko dwoje uczniów. Wśród nich po raz drugi z rzędu Laureatem Stypendium „zDolny Śląsk” wśród uczniów szkół podstawowych został Michał Dźwigaj, którego nagrodzono za osiągnięcia naukowe. Michał jest uczniem klasy szóstej naszej szkoły. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Ma wiele osiągnięć matematycznych na szczeblu gminy, powiatu czy też województwa i kraju. Wśród nich wymienić można: I miejsce w powiatowym konkursie „Mała Olimpiada Matematyczna” , IX miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS, bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, bardzo dobry wynik w ogólnopolskich konkursach matematycznych MAKS MATEMATYCZNY, ALFIK MATEMATYCZNY, MAT. W ogólnopolskim konkursie MAT Michał zajął 2 miejsce w województwie dolnośląskim. Po raz drugi Michał awansował również do finału ogólnopolskiego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2016/2017.

Jak widać uczeń wykazuje szczególne uzdolnienia w zakresie matematyki. Z sukcesami bierze udział w konkursach przyrodniczych i języka niemieckiego. Interesują go gry i łamigłówki logiczne. Ma również osiągnięcia na polu szachowym. Od czterech lat członkiem szkolnej drużyny szachowej. Uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach szachowych, należy do UKS „Szach-Mat Przemków”. Od niedawna pasją Michała stała się robotyka. Od września br. uczęszcza na międzyszkolne zajęcia robotyki w Gminnym Centrum Robotyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

Akt Stypendialny Michał otrzymał 18 listopada z rąk przedstawicieli władz samorządowych regionu, przedstawicieli Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień, w tym od prezesa Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Uroczysta Gala została zorganizowana w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. W Gali uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień, Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Galę relacjonowała Telewizja Wrocław w programie Fakty w dniu 18 listopada 2017: http://wroclaw.tvp.pl/34871073/18112017-1830.

Laureat Stypendium „zDolny Śląsk”   Laureat Stypendium „zDolny Śląsk”   Laureat Stypendium „zDolny Śląsk”  

Laureat Stypendium „zDolny Śląsk”