Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Jesienne granie...
Jesienne granie...

Nasi młodzi szachiści już od pierwszych dni września rozpoczęli szachowe zmagania. Wszyscy należą do prężnie działającego UKS „Szach-Mat Przemków”. Już 9 września w ramach Festynu Sportowo-Historycznego w Przemkowie pod honorowym patronatem Pani Minister Elżbiety Witek rozegrano Turniej Szachowy „Pod Chmurką”. W dwóch grupach wzięło udział trzech naszych uczniów – Antoni Lach, Adrian Tarawski i Michał Dźwigaj. Antek Lach w grupie A (do lat 10) zajął X miejsce. Rywalizował z zawodnikami z całego regionu. W grupie B-Open nasi uczniowie rywalizowali również z dorosłymi szachistami. Partie były bardzo trudne. Adrian zajął XIII miejsce, zaś Michał XIX. Na koniec była miła niespodzianka, ponieważ nagrody i dyplomy wręczała osobiście Pani Minister Elżbieta Witek. Na koniec było wspólne zdjęcie z Panią Minister.

Turniej Szachowy „Pod Chmurką”   Turniej Szachowy „Pod Chmurką”  Turniej Szachowy „Pod Chmurką”  

W tym samym miesiącu rozegrano I Turniej II Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa Pana Jerzego Szczupaka. Turniej rozegrano 16 września w sobotę. Miłośnicy „królewskiej gry” rywalizowali w trzech grupach. Turnieje organizowane są przez UKS „Szach-Mat Przemków” i Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. W każdym z nich biorą udział nasi uczniowie odnosząc sukcesy. W najmłodszej grupie A czwarte miejsce zajął Antoni Lach. W „starszej” grupie B najwyżej uplasował się Michał Dźwigaj zajmując miejsce na podium z brązowym medalem. Tuż za nim był Adrian Tarawski. Dwunaste miejsce zajęła uczennica klasy piątej Małgosia Rapkowska. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. I Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej     I Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej     I Turniej Przemkowskiej Ligi Szachowej   

W dniach 23 i 24 września uczeń klasy piątej Adrian Tarawski brał udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych w Żarowie. Adrian rywalizował w grupie C-11, czyli chłopców do lat 11. W ostatecznej klasyfikacji zajął dziewiąte miejsce na 44 młodych szachistów z Dolnego Śląska. Jest to duże osiągnięcie przy tak silnej rywalizacji.

28 października rozegrano II Turniej II Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Tym razem w II Turnieju wzięło udział troje uczniów naszej szkoły. W grupie B szóste miejsce zajął Michał Dźwigaj, zaś ponownie dwunaste miejsce zajęła Małgosia Rapkowska. W tym Turnieju Adrian Tarawski rywalizował w najstarszej grupie C-Open, i to z ogromnym sukcesem. Po siedmiu rundach zajął ostatecznie drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Przemkowska Liga Szachowa     Przemkowska Liga Szachowa    Przemkowska Liga Szachowa   Adrian w listopadzie brał udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Jastrzębiej Górze. Po tygodniu grania, po dziewięciu rundach w grupie C-11 niestety nie udało się uzyskać awansu do przyszłorocznych Finałów. W grupie Adriana grało 41 szachistów z całej Polski.

W niedzielę 19 listopada rozegrano III Turniej II Przemkowskiej Ligi Szachowej pod patronatem Burmistrza Przemkowa. Tym razem grano turniej błyskawiczny, tzw. blitz, czyli grano siedem rund tempem 5 minut na zawodnika. Jeden błąd powodował porażkę. W turnieju blitza wzięło udział dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 – Małgosia Rapkowska i Michał Dźwigaj. Ostatecznie Małgosia zajęła dziesiąte miejsce, zaś Michał zajął trzecie miejsce. Dzień wcześniej Michał odebrał we Wrocławiu po raz drugi z rzędu Akt Stypendialny programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” w dziedzinie nauki jako jeden z 14 uczniów z Dolnego Śląska.

 Przemkowska Liga Szachowa     Przemkowska Liga Szachowa    Przemkowska Liga Szachowa   22 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w IV Otwartych Mistrzostwach w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza Szprotawy w Wiechlicach. W turnieju uczestniczyli: Adrian Tarawski, Kamil Grygorczyk, Adrianna Więckiewicz, Bartosz Więckiewicz, Helijena Sotillo Barazza, Bartłomiej Przybylski, Omar Lekhchine i Dawid Łojewski. Grano sześć rund tempem dziesięciu minut na zawodnika. Adrian swoje partie rozgrywał w grupie Open, gdzie zajął II miejsce. W grupie C-gimnazjalnej najwyżej uplasował się Bartłomiej Przybylski, zajmując piąte miejsce, zaś siódme miejsce zajął Bartosz Więckiewicz.

Opiekunem naszych młodych szachistów był Dariusz Dźwigaj.

 IV Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szybkich     IV Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szybkich    IV Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szybkich   

; IV Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szybkich   Dariusz DźwigajJesienne granie