Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Stypendysta Programu „zDolny Slask”
Stypendysta Programu „zDolny Slask”

Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień na posiedzeniu w dniu 14 listopada 2018 przyznała 57 stypendiów w XVIII Konkursie Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk”. Z powiatu polkowickiego Stypendium „zDolny Śląsk” otrzymało troje uczniów – jeden uczeń ze szkoły podstawowej, jeden ze starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów i jedna uczennica ze szkół średnich. Wśród tej trójki po raz trzeci z rzędu Laureatem Stypendium „zDolny Śląsk” wśród uczniów szkół podstawowych został Michał Dźwigaj uczeń klasy VII naszej szkoły, którego nagrodzono ponownie za osiągnięcia naukowe.

Do tegorocznego konkursu wpłynęło ponad 250 wniosków, z których Kapituła przyznała 56 stypendiów. Dla „młodszych” uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) przyznano 18 stypendiów (w tym 6 za osiągnięcia naukowe), dla uczniów i absolwentów gimnazjów i starszych klas szkoły podstawowej (klas 7-8) 24, zaś dla uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych 14. Zdolni Dolnoślązacy zostali docenieni za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe i działalność społeczną.

Michał w poprzednim roku szkolnym był jednym z trojga uczniów, którzy zdobyli najwyższą średnia ocen w szkole. Ma wiele osiągnięć matematycznych na szczeblu gminy, powiatu czy też województwa i kraju. Wśród nich wymienić należy szczególnie: wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, II miejsce w konkursie Liga Zadaniowa Wrocławskiego Portalu Matematycznego w kategorii "Szkoły podstawowe", bardzo dobry wynik w IV edycji konkursu MAKS MATEMATYCZNY (5-te miejsce w województwie dolnośląskim), V miejsce w kraju i tytuł Laureata Ogólnopolskiej olimpiada przedmiotowej z matematyki OLIMPUS Sesja zimowa, bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT (3-cie miejsce w województwie dolnośląskim), bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK MATEMATYCZNY.

Jak widać uczeń wykazuje szczególne uzdolnienia w zakresie matematyki. Z sukcesami bierze udział w konkursach języka niemieckiego, historii i wiedzy biblijnej. W roku szkolnym 2017/2018 Michał został Laureatem II Stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Archimedes Plus”, laureatem Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej, laureatem I miejsca w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej oraz laureatem II miejsca w III Powiatowym Konkursie Językowym. Interesują go szczególnie gry i łamigłówki logiczne, ale zawsze na pierwszym miejscu jest królowa nauk - matematyka. Pasją, która stara się rozwijać w wolnym czasie są szachy, w które gra od przedszkola. Od pięciu lat reprezentuje szkołę w Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach drużynowych szkół. Uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach szachowych, należy do UKS „Szach-Mat Przemków”. Od niedawna pasją Michała stała się robotyka. Od września ubiegłego roku uczęszcza na zajęcia robotyki w Gminnym Centrum Robotyki w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Jest także ministrantem w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przemkowie.

Akt Stypendialny Michał otrzymał 1 grudnia z rąk przedstawicieli Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień, w tym od prezesa Fundacji Edukacji Międzynarodowej oraz przedstawicieli samorządu Województwa Dolnośląskiego. Uroczysta Gala została zorganizowana w siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. W Gali uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiej Kapituły Wspierania Uzdolnień, Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.Akt stypendialny – Michał Dźwigah 2018r.