Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

"Od Przedszkolniaka do Szkolniaka" - Cala Polska czyta dzieciom

W dniu 01.03.2019r. wolontariusze Zespołu Szkół imienia Ireny Sendler i Szkoły Podstawowej imienia Janusza Korczaka w Przemkowie pod opieką pani Małgorzaty Zawiłowicz - opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza po raz jedenasty (pierwsza akcja Zespołu Szkół imienia Ireny Sendler w Przemkowie miała miejsce w 2008 roku) gościli w Miejskim Przedszkolu. Gościna ta była niecodzienna gdyż przybyli do dzieci uczniowie podarowali swoim młodszym kolegom i koleżankom niecodzienne spotkanie z bajką.

Wolontariusze po mistrzowsku odegrali bajkę „O rybaku i złotej rybce” Martyna Sykuła z klasy 3b gimnazjalnej – żona rybaka była w tym dniu niekwestionowaną gwiazdą desek przedszkolnego teatru, jej bajkowy mąż - Dawid Miszkiewicz z klasy 3c gimnazjalnej wspaniale odegrał rolę uległego, zawstydzonego pazernością swej połowicy rolę rybaka, natomiast Bartosz Wyszyński z klasy 3c gimnazjalnej – narrator swym spokojnym, dramatycznym głosem przeprowadził widzów przez to niecodzienne bajkowanie. Battłomiej Przybylski z klasy 3c gimnazjalnej ukryty we wspaniałym (własnoręczne dzieło Bartosza Wyszyńskiego) kostiumie ryby z właściwie sobie poczuciem humoru spełniał kolejne zachcianki, wiecznie niezadowolonej Rybakowej. Michał Węgrzyn z klasy 3c gimnazjalnej odpowiedzialny był za scenografię i nagłośnienie.

Julia Mała, Malwina Lipiec z klasy I Liceum Ogólnokształcącego i Klaudia Kurkowska z II klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół imienia Ireny Sendler ubrane w przepiękne kostiumy niczym Krystyna Czubówna przeczytały kultowe bajki: „Królewna na ziarnku grochu”, „Trzy świnki”, „Dwanaście tańczących księżniczek”.

Nasze starsze wolontariuszki przeprowadziły również konkurs wiedzy na temat prezentowanych treści. Przedszkolaki, które prawidłowo odpowiedziały na pytania otrzymali przygotowane przez wolontariuszy nagrody - przyklejanki – śmieszanki.

W 2008 roku Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie włączył się do ogólnopolskiej akcji Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingow.

Nasi wolontariusze uczestnicząc w tej akcji oprócz wspomnianej misji Fundacji „ABCXXI-Cała Polska Czyta Dzieciom” integrują się z przedszkolakami, którym nie straszne będzie w przyszłości przekroczenie progu szkoły, gdyż będą już mieli w niej fajnych, starszych kolegów, którzy bawią się z nimi w „bajkowanie”.Małgorzata ZawiłowiczOd Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom   Od Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom   Od Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom  

Od Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom