Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Dzien pisarzy i poezji

3 marca obchodzony jest Dzień Pisarzy, a 21 marca Międzynarodowy Dzień Poezji. Aby uświetnić obydwa święta w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie uczniowie III klas gimnazjum pod opieką Agnieszki Wałowskiej i Elżbiety Kaniewskiej przygotowali wystawę najpiękniejszych edycji dzieł polskiej i światowej literatury. Oprócz pięknie wydanych książek, można było spotkać w tym dniu na korytarzach szkoły uczniów przebranych za wybitnych twórców literatury i wykreowane przez nich postacie. Największe poruszenie wywołali chłopcy z klasy 3c: Bartosz, Bartek, Dawid i Michał, którzy przygotowali performance „Postapokaliptyczna wizja świata” w literaturze. Inspiracją, dla trochę przerażającej sceny, była oczywiście literatura science fiction i tacy twórcy jak Stanisław Lem, bracia Strugaccy czy Dmitrij Głuchowski i jego powieść „Metro”. Chłopcy, na wzór bohaterów, ubrani byli i zaopatrzenie w militarne akcesoria i maski przeciwgazowe. Przez chwilę można było poczuć się jak w świecie po wybuchu bomby atomowej.

Młodzi ludzie chętnie wcielają się w mrocznych bohaterów, więc nie zabrakło ojca chrzestnego, czyli wielkiego gangstera w kreacji Kamila oraz Kena Kaneki z animy „Tokyo ghoul”, za którego przebrał się Dawid. Ale były także znacznie sympatyczniejsze postacie: Jagna z „Chłopów”, czyli Emilka, aż trzy Czerwone Kapturki: Ada, Laura i Klaudia, ale tylko jeden z wilkiem- Magdą. Było tez dwóch Harrych Potterów, za których przebrały się Martyna i Laura i Ania z Zielonego Wzgórza, czyli Patrycja. Natomiast po omawianych ostatnio lekturach wojennych, dziewczyny z 3b oddały klimat powstania warszawskiego- Wiktoria była powstańcem a Paulina- sanitariuszką. Ale najbardziej podobał się nam Szymon, który w stroju i klimacie epoki, przechadzał się dostojnie po szkole przebrany za Stanisława Władysława Reymonta.

Chcielibyśmy, aby nasze przedsięwzięcie choć trochę przyczyniło się do wzrostu czytelnictwa i zainteresowania dobrą książką.Dzień pisarzy i poezji   Dzień pisarzy i poezji  Dzień pisarzy i poezji  

Dzień pisarzy i poezji   Dzień pisarzy i poezji