
Dnia 13.04.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach odbył się Powiatowy Konkurs „WOJOWIE, RYCERZE, ŻOŁNIERZE –WOJSKOWOŚĆ POLSKA OD PIASTÓW DO KRÓLÓW ELEKCYJNYCH”. Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doradztwa Powiatowego w Polkowicach. Naszą szkołę reprezentowała 3 osobowa drużyna w składzie: GABRIELA GABRYŚ UCZENNICA KLASY 3A, KLAUDIA KONDZIOŁA UCZENNICA KLASY 3A, OMAR LEKHCHINE UCZEŃ KLASY 2B - uczniowie zajęli 2 miejsce. Iwona Łopacińska-Skraba

11 kwietnia odbył się Finał XXVI Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych. W etapie powiatowym udział wzięło 37 uczniów z 16 szkół podstawowych powiatu głogowskiego i polkowickiego, którzy byli finalistami etapów szkolnych. Do zadań młodych matematyków należało obliczenie wieku dziewcząt, objętości wydrążonego sześcianu, pól trójkątów równoramiennych prostokątnych powstałych poprzez dostosowanie ich do kwadratu. Uczniowie mieli także wybrać trzy spośród 2017 ułamków, których iloczyn jest równy jeden oraz rozwiązać problem dotyczący drogi, prędkości i czasu.
Jedyny reprezentant naszej szkoły w tym konkursie Michał Dźwigaj zajął IV miejsce!
Gratulujemy!
Ewa Kuźmiak

45 uczniów rozwiązywało zadania etapu szkolnego Małej Olimpiady Matematycznej organizowanej przez POPPPiDM w Polkowicach. Uczniowie: Michał Dźwigaj (kl. VI) i Kacper Bochnak (kl. II gimnazjum) uzyskali minimum 75% maksymalnej liczby punktów i będą reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbędzie się 07 maja.
Najlepsi w kategorii A (klasy IV-VI) okazali się: Aleksandra Rogowska (IVC), Maciej Urbaniak (VA) oraz Tomasz Bartnicki (VA) i Małgorzata Rapkowska (VB).
W kategorii B (klasy VI-VII) najwyższy wynik osiągnęli: Michał Dźwigaj (VIB), Kacper Smardzewski (VIA) i Martyna Sławicz (VIA).
W kategorii C (klasy gimnazjalne) najwięcej punktów zdobyli: Kacper Bochnak (IIC), Klaudia Kondzioła (IIIA) i Jakub Panicz (IIIA) oraz Mikołaj Rokosiewicz (IIIC).
Serdecznie gratulujemy wyników, a reprezentantom naszej szkoły życzymy powodzenia w etapie powiatowym!
Ewa Kuźmiak
13 kwietnia 2018 r. uczniowie klas 4a, 4b, 4c pod opieką Elżbiety Kaniewskiej i Agnieszki Wałowskiej oraz pań: Bogumiły Sołtysik, Kingi Kaczor i Iwony Golonko uczestniczyli w wycieczce do Głogowa.
W godzinach rannych umówieni byliśmy w kinie Cinema City na projekcję filmu pt. „Player one”. Film fantastyczno- naukowy, nawiązujący do wielu wątków pop- kultury, bardzo się nam podobał. Chociaż film był rozrywkowy i bardzo przygodowy, niósł ważne przesłanie dla wszystkich osób, które są uzależnione od komputera i Internetu i wolą wirtualną rzeczywistość niż prawdziwych ludzi i prawdziwe relacje międzyludzkie.
Następnie obejrzeliśmy Głogów z innej perspektywy- bardzo historycznej i turystycznej, ponieważ z przewodnikiem zwiedziliśmy obiekty fortyfikacyjne twierdzy Głogów oraz muzeum miejskie. Zatrzymaliśmy się także pod pomnikiem „Dzieci Głogowskich” i przypomnieliśmy sobie historię obrony Głogowa z 1109 roku.
Oczywiście wycieczkę zakończyliśmy smakołykami w KFC.
Elżbieta Kaniewska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie informuje, że w związku z prowadzonymi pracami nad Statutem Szkoły, Uchwałą nr 16/2017/2018 Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie z dnia 05.04.2018r. wprowadza się zmiany do Statutu:
DZIAŁ XII Wewnątrzszkolne zasady oceniania
Rozdział 7, §135 ust. 10 otrzymuje brzmienie: „Uczeń ma obowiązek uzupełnienia braku ocen obowiązkowych z danego przedmiotu w terminie do 2 tygodni od dnia powrotu do szkoły. W przypadku niedotrzymania terminu uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną”.
Rozdział 7, §135 ust. 11 otrzymuje brzmienie: „Uczeń ma możliwość poprawy wszystkich ocen określonych w PZO jako obowiązkowe, na zasadach i w terminie określonym w PZO. Każdą wyższą ocenę uzyskaną podczas poprawy wpisuje się do dziennika i jest ona brana (jako jedyna) do wyznaczenia średniej ważonej przy ustalaniu oceny klasyfikacyjnej”.
Rozdział 7, §135 ust. 13 otrzymuje brzmienie: „Nauczyciele prowadzący zajęcia edukacyjne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na podstawie Wewnątrzszkolnych Zasad Oceniania oraz w oparciu o obowiązujące przepisy prawa tworzą jednolite Przedmiotowe Zasady Oceniania (PZO) z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych przedmiotów”.
Rozdział 7, §135 ust. 19 otrzymuje brzmienie: „Na okres przerw świątecznych, ferii i długich weekendów nauczyciele nie zadają prac domowych”.
Dopisuje się paragraf o treści: „Uczeń w przypadku otrzymania półrocznej klasyfikacyjnej oceny niedostatecznej, ma obowiązek poprawy tej oceny na zasadach ustalonych z nauczycielem danego przedmiotu, w terminie do końca marca danego roku szkolnego. W szczególnych przypadkach nauczyciel może przedłużyć ten termin”
Rozdział 14, §145 dopisano ust. 2 w brzmieniu: „uczeń może uzyskać ocenę klasyfikacyjną z danego przedmiotu wyższą niż przewidywana w przypadku gdy w dniu wystawienia oceny klasyfikacyjnej średnia ważona wskazuje ocenę wyższą”.
Rozdział 14, §145 dopisano ust. 3 w brzmieniu: „uczeń może uzyskać ocenę klasyfikacyjną z danego przedmiotu niższą niż przewidywana w przypadku gdy w dniu wystawienia oceny klasyfikacyjnej średnia ważona wskazuje ocenę niższą”.
Rozdział 15, §146 ust. 4 otrzymuje brzmienie: „Na wniosek rodziców ucznia nieklasyfikowanego z powodu nieobecności, uczeń może przystąpić do egzaminu klasyfikacyjnego”.
Wszystkie zmiany zostają wprowadzone do Przedmiotowych Zasad Oceniania, które ustalane są dla każdego z przedmiotów.

Dnia 28 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbył się Powiatowy Turniej Drużynowy "Matematyka, może się przydać", zorganizowany dla uczniów klas piątych. W konkursie brało udział 15 drużyn z powiatu głogowskiego i polkowickiego. Naszą 3-osobową drużynę w składzie: Michał Marciniak, Tomasz Bartnicki i Maciej Urbaniak wspierało dwoje kibiców: Filip Gościewicz i Małgorzata Rapkowska. Drużyny rozwiązywały zadania w sześciu różnych konkurencjach, natomiast kibice liczyli przy komputerach, zdobywając dodatkowe punkty. Po zaciętej rywalizacji i walce z matematycznymi zadaniami reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce. Należy zaznaczyć, że do podium zabrakło jedynie 1 punktu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tuż przed Wielkanocą uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wielkanocnych Warsztatach Zdobienia Pisanek w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze – Ochli. W czasie warsztatów przybliżono polskie tradycje wielkanocne z praktycznym zgłębianiem tajników zdobienia wielkanocnej pisanki techniką batikową. Uczniowie z zaangażowaniem wykonali pisanki według wskazówek prowadzących zajęcia. Przed warsztatami zwiedziliśmy obiekty Muzeum Etnograficznego. Najwięcej emocji wzbudził budynek starej szkoły, w ławkach której zasiedli nasi uczniowie.
Po zwiedzaniu i lekcji muzealnej udaliśmy się do Zielogórskiej Palmiarni, położonej na szczycie Winnego Wzgórza w Zielonej Górze. W jej wnętrzu znaleźć mogliśmy około 150 gatunków roślin ze strefy równikowej i zwrotnikowej, w tym daktylowiec kanaryjski, a także m.in. jesiotra ostronosego i piranie. Poza eksponowaniem egzotycznych roślin i zwierząt Palmiarnia pełni funkcję punktu widokowego, z którego podziwialiśmy widok na Zieloną Górę.