Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Gminny Konkurs Ortograficzny
Gminny Konkurs Ortograficzny

W dniu 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr.1 w Przemkowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Ortogfafek''.W konkursie wzięło udział 12 najlepszych uczniów z klas III wyłonionych w konkursach szkolnych. Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących szkół:
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Władysława Reymonta w Wysokiej
- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Buczynie
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III: Sylwia Kapustka, Aleksandra Jakubowska i Milena Urbaniak.

Pierwszy etap polegał na pisaniu dyktanda, drugi na wypełnianiu kart pracy z zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu ortografii. Mimo ciężkiej rywalizacji i dużego potencjału każdej startującej osoby, na podium czekały tylko trzy miejsca.

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły stanęli na podium zajmując I miejsce indywidualnie i I miejsce zespołowo.
Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Ortografek" wygrała Sylwia Kapustka.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a laureaci dyplomy i puchary. Puchar przechodni konkursu otrzymała nasza szkoła.

GRATULUJEMY!

J.Januchowska
M.Herbut

Gminny Konkurs Ortograficzny OFTOGRAFEK 2018   Gminny Konkurs Ortograficzny OFTOGRAFEK 2018   Gminny Konkurs Ortograficzny OFTOGRAFEK 2018  

Program rzadowy "Dobry Start"
Program rzadowy "Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Więcej informacji:


Program „Dobry Start” – ulotka informacyjna

 

Program „Dobry Start” – plakat

 

Dzien Sportu - Dzien Dziecka 2018

W środę, 13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną i palanta, każde w dwóch kategoriach: klasy IV-V oraz klasy VI i starsze. W piłkę nożną zwyciężyła drużyna klasy V oraz VII, zaś w palanta zwycięskimi drużynami okazały się klasy IV A oraz „VI B + Jula”. Uczniowie i przedszkolacy mogli także skorzystać z Miasteczka rowerowego. Rada Rodziców zapewniła dzieciom poczęstunek – popcorn, watę cukrowa oraz pyszne ciasta.Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018  Dzien Sportu 2018  

Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018  

Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018  

Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018  

Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018  

Dzien Sportu 2018  

Dzien Sportu 2018  Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018   Dzien Sportu 2018  

SP 1 na Gali Laureatow Konkursow Powiatowych

Na jubileuszowej XV Gali Laureatów Konkursów Powiatowych organizowanej przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie reprezentowało aż 8 uczniów.

Reprezentanci szkoły:
- Michał Dźwigaj – laureat I miejsca (kategoria klasy IV – VII) w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej oraz II miejsca w III Powiatowym Konkursie Językowym „My favourite book”- „Mein Lieblingsbuch” – „Mon livre préféré" –„Mi libro favorito”

- Wiktoria Piotrowska – laureatka I miejsca w Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

- Zofia Rusynko – laureatka II miejsca w Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.
Opiekunem uczniów była pani Dominika Szpularz.

- Karol Ochman – laureat I miejsca (kategoria klasy I – III) w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej.
Opiekunem ucznia była pani Wiesława Prokopczak.

- Klaudia Kondzioła, Gabriela Gabryś oraz Omar Lekhchine – drużyna zajęła II miejsce w powiatowym konkursie Wojowie, rycerze i żołnierze – wojskowość polska od Piastów do czasów królów elekcyjnych.
Opiekunem drużyny była pani Iwona Łopacińska – Skraba.

- Izabella Banyś – laureatka III miejsca XI Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę, bo lubię”.
Opiekunem uczennicy była pani Ewa Dworczyńska.

Na Gali nagrodzeni zostali także dyrektorzy, nauczyciele i opiekunowie za odkrywanie i wspieranie talentów wśród dzieci i młodzieży. Uroczystość uświetnił występ międzyszkolnego chóru Cantabile. Ponadto dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Polkowicach wystąpiły w przedstawieniu pt. „Nowoczesna Baba Jaga”.

Fotorelacja: http://miedziowe.pl/content/view/87918/81/


Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018   Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018  Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018  

Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018   Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018   Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018   Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018  

Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018   Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018   Gala Laureatów Konkursów Powiatowych 2018  

Polsko-niemiecka wymiana mlodziezy 2018

Od 04 do 08 czerwca 2018 roku po raz … 21 odbyła się wymiana młodzieży polsko niemieckiej pomiędzy uczniami ze strony polskiej: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie oraz szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie i ze strony niemieckiej: Johannes Gigas Schule in Lugde. Gościny lokalowej i posiłku (pyszne pierogi ruskie) udzielił nam Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie.

Tam, w poniedziałek o 18.35, powitaliśmy gości z Niemiec, uczniów i ich opiekunów z Realschule w Lugde, Wspólną kolację przygotowali rodzice uczniów ze strony polskiej. Po posiłku został omówiony program oraz dokonany podział uczniów. Następnie młodzież została odebrana przez rodziców oraz zakwaterowana w rodzinach i w hotelu gospodarstwa agroturystycznego „Amazonka” w Ostaszowie.

We wtorek goście z Niemiec mieli możliwość zapoznania się z naszym systemem oświatowym podczas obserwacje lekcji i zajęć w SP Nr 1 i SP Nr 2 w Przemkowie. Tamże podjęto obiadem w szkołach uczestników wymiany. Po spacerze po Przemkowie odbyło się spotkanie z władzami gminy Przemków w Urzędzie Miasta i Gminy. Gościł nas sekretarz p. Leszek Frąckowiak. Pan Jacek Glapiński ofiarował gościom z Niemiec po 3 pocztówki z widokami gminy Przemków. Po spotkaniu udaliśmy się do Parku Miejskiego, a stamtąd pieszo do gospodarstwa agroturystycznego "Amazonka" w Ostaszowie. Grill i ucztę wieczorną (wypieki, sałatki, słodkości i inne) przygotowali niezawodni rodzice uczniów wymiany. Była to okazja do zabaw, np. niezawodna „Laurencja” oraz zapoznania się. Odwiedzili nas Przewodniczący Rady Miejskiej p. Janusz Matuszak, dyrektorzy naszych szkół w osobach: pan Paweł Juchom, pani Dorota Gołaś i pani Dorota Szpak.

Raniutko, w środę udaliśmy się do Energylandii w Zatorze. Tam niewielu śmiałków skorzystało z największych obiektów, wzmagających adrenalinę. Pobyt w tym parku rozrywki należał do najlepiej ocenionych punktów programu wymiany. Strzałem w dziesiątkę okazały się również wieczorne, prawie nocne, wędrówki po Krakowie. A wieczorem właśnie spacerowaliśmy po Rynku Krakowskim, ulicy Floriańskiej, obok Barbakanu, Akademii Sztuk Pięknych, Grobu Nieznanego Żołnierza aż doszliśmy do Pomnika Grunwaldzkiego.

Czwartek był również poświecony Krakowowi. Do południa młodzież miała za zadanie znalezienie najciekawszego obiektu, historii bądź osoby związanej z Krakowem czemu miała pomóc mapa Krakowa, którą otrzymał każdy uczestnik wymiany. Następnie, z przewodnikiem, zwiedzaliśmy Kraków. Miedzy innymi Wzgórze Wawelskie. I ten punkt programu został wysoko oceniony przez młodzież. Po obiadokolacji i krótkim wypoczynku ponownie spacerowaliśmy po Krakowie. Jakąż że niespodzianką było przemiłe spotkanie z naszym krajanem, Igorem Herbutem, który przybył do Krakowa na piątkowy koncert-festiwal poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tymże mogli pochwalić się najbardziej wytrwali, którzy dotarli na Kazimierz, przepiękną dzielnicę Krakowa, bo tam nastąpiło to spotkanie.

Piątek to dzień podsumowania i rozstania. Podczas przerwy w podróży zebraliśmy opinię o tegorocznej wymianie ankietą skierowaną do uczestników wymiany, młodzieży polskiej i niemieckiej, którzy wysoko ocenili program, atmosferę i stwierdzili, że … wymiana trwała za krótko. Co potwierdziły łzy podczas pożegnania grupy niemieckiej, która udała się do Berlina drugim pojazdem. My, pełni wrażeń, wróciliśmy do Przemkowa, by … przygotować się do następnej wymiany w roku przyszłym.

Niezawodnym, pełnym poczucia humoru, kierownikiem wymiany ze strony polskiej był pan Jerzy Janas. Opiekunkami były panie: jak zawsze pełna empatii pani Joanna Bochnak a energii Irena Orłowska. Ze strony niemieckiej kierownikiem był Timo Rabsahl i Alessa Day, nauczyciele.

Spotkanie było dofinansowane ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, ponadto wsparcia finansowego udzielili również rodzice polskich uczniów oraz Burmistrz Przemkowa.

Wymiana polsko-niemiecka 20182018   Wymiana polsko-niemiecka 20182018  Wymiana polsko-niemiecka 20182018  

Wymiana polsko-niemiecka 20182018   Wymiana polsko-niemiecka 20182018   Wymiana polsko-niemiecka 20182018  

Wymiana polsko-niemiecka 20182018   Wymiana polsko-niemiecka 20182018   Wymiana polsko-niemiecka 20182018  

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS Z HISTORII
OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES PLUS Z HISTORII

10 kwietnia 2018 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Historia. Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu, pisali test wielokrotnego wyboru. Mogli maksymalnie uzyskać 100 punktów. Testy były oddzielne dla poszczególnych klas. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas szóstych, piątych i drugich gimnazjum. Ogółem zgłosiło się 19 uczniów. Wyniki szkoły miały otrzymać do 8 czerwca.

Najwyższy wynik i tytuł Laureata II Stopnia Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Historia uzyskał uczeń klasy 6B Michał Dźwigaj zdobywając 92 punkty na 100 możliwych. Gratulujemy!!!

Najlepsi w poszczególnych kategoriach w szkole:
- w klasach drugich gimnazjum: 1. Omar Lekhchine (72/100 pkt.), 2. Patrycja Gozdal, 3. Wiktoria Sitarek
- w klasach piątych: 1. Tomasz Bartnicki (76/100 pkt.), 2. Michał Marciniak, 3. Dawid Habura
- w klasach szóstych: 1. Michał Dźwigaj (92/100 pkt.), 2. Patryk Zinowkin, 3. Jan Gliszczyński, Katarzyna Zielonka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy!


Konkurs Historyczny Archimedes2018   Konkurs Historyczny Archimedes2018  Konkurs Historyczny Archimedes2018  

Konkurs Historyczny Archimedes2018  

Cztery razy na najwyzszym podium!
Cztery razy na najwyzszym podium!

W dniu 8 czerwca 2018r. już po raz XII Straż Miejska w Polkowicach, pod patronatem Burmistrza Polkowic, zorganizowała dla dzieci z terenu powiatu Polkowickiego konkurs pod hasłem „ Z Nami Bezpieczniej”.

Do tegorocznej rywalizacji stanęły reprezentacje 15 szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego. Każdą ze szkól reprezentowały 15 osobowe zespoły w trzech kategoriach klas IV, V, VI tj. łącznie w imprezie wzięło udział około 250 dzieci i opiekunów. W otwarciu i zakończeniu konkursu uczestniczyli zaproszeni goście – władze gminy i powiatu, przedstawiciele patronów oraz Komendanci służb i dyrektorzy jednostek, którzy z przyjemnością wraz z uczestnikami obejrzeli występ dzieci z klas II Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy konkursu przystąpili do rywalizacji w przygotowanych siedmiu konkurencjach tj.:
1. Konkursie teoretycznym – „Wiedza o bezpieczeństwie”
2. Konkursie rysunkowy – „Znam znaki drogowe”
3. Konkursie praktycznym udzielania pierwszej pomocy przed medycznej
4. Strażackim torze sprawnościowym
5. Torze rowerowym
6. Konkursie strzelectwa laserowego
7. Jazdy na trenażerze

Wszyscy uczestnicy zaciekle walczyli o przygotowane nagrody i puchary, zakupione dzięki wsparciu licznych partnerów, walka ta odbywała się w duchu fair play.

W trakcie trwania imprezy dzieci otrzymały posiłek przygotowany przez firmę PHU „Eden” MC Donald`s oraz słodkie upominki od firmy Sitech sp. z o.o.

Kilkugodzinne zmagania zakończyły się po godzinie 13.00 a następnie po podsumowaniu wyników, które ulegały ciągłym zmianom w trakcie rywalizacji rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród oraz największa niespodzianka dla naszych uczniów, a także opiekunów Pani Eli i Pani Agnieszki.

Kategoria klas IV o puchar przechodni Komendanta KPPSP:
1. SP 1 Przemków
2. SP 1 Polkowice
3. SP Rzeczyca.

Kategoria klas V o puchar przechodni Komendanta KPP:
1. SP 1 Przemków
2. SP 1 Polkowice
3. SP 2 Polkowice.

Kategoria klas VI o puchar przechodni Komendanta SM:
1. SP 1 Przemków
2. SP Trzebnice
3. SP Szklary Dolne.

Kategoria szkół – Najlepsza szkoła w promowaniu bezpiecznych zachowań
1. SP 1 Przemków
2. SP 1 Polkowice
3. ZSP Radwanice


Czterokrotne I miejsce naszych uczniów to ogromny sukces poprzedzony ciężką pracą i treningami. Gratulujemy wszystkim. Życzymy dalszych sukcesów.Z nami bezpiecznej 2018   Z nami bezpiecznej 2018  Z nami bezpiecznej 2018  

Z nami bezpiecznej 2018   Z nami bezpiecznej 2018  

Z nami bezpiecznej 2018   Z nami bezpiecznej 2018   Z nami bezpiecznej 2018   Z nami bezpiecznej 2018  

Zdjęcia ze strony: http://www.polkowice.policja.gov.pl

III miejsce w trojboju lekkoatletycznym!
III miejsce w trojboju lekkoatletycznym!

W dniu 18 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w trójboju lekkoatletycznym szkół podstawowych rocznik 2007 i młodsi. Zawody rozegrane zostały w ramach igrzysk dzieci dolnośląskiego szkolnego związku sportowego (etap powiatowy). W zawodach wzięło udział 7 szkół z powiatu polkowickiego. Każdą szkołę reprezentowało 12 uczniów (6 dziewcząt i 6 chłopców). Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych – bieg na 60m, skok dal, rzut piłeczką palantową. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Daria Duma
2. Ewelina Kowalska
3. Nela Lubaszewska
4. Emilka Sykulska
5. Lilianna Stafiniak
6. Zuzanna Prokopczak
7. Łukasz Hubica
8. Fabian Bednarz
9. Tomasz Drewniak
10. Tomasz Buranicz
11. Gabriel Kania
12. Jakub Turała.

GRATULUJEMY!!!

Opiekun:
Urszula Fijałkowska

Sukcesy w zawodach sportowych  

Szkolny Dzien Przytulanki...

 Szkolny Dzień Przytulanki 2018    Szkolny Dzień Przytulanki 2018    Szkolny Dzień Przytulanki 2018

 Szkolny Dzień Przytulanki 2018

W piernikowym raju

„(…) ale to Ci napiszę, iż największą impresję, czyli alias wrażenie, pierniki na mnie uczyniły. Widziałem ja, prawda, i całą fortyfikację ze wszystkich stron miasta, ze wszystkimi szczegółami, (…) prócz tego kościoły gotyckiej budowy, od Krzyżaków fundowane, z których jeden 1231 roku zbudowany. Widziałem wieżę pochyłą niczym w Pizie, ratusz sławny, tak zewnątrz jako i wewnątrz, którego największą osobliwością jest to, że ma okien ile dni w roku, tyle sal ile miesięcy, tyle pokoi ile tygodni, a wież ile pór roku i że cała budowla onego jest jak najwspanialszą, w guście gotyckim. To jednak nie przechodzi pierników, oj, pierników(…)”

Fryderyk ChopinW połowie maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem na trasie zwiedzania było Planetarium im. Wł. Dziewulskiego - najbardziej zaawansowany technologicznie tego typu obiekt w Polsce, gdzie odwiedzający zostają przeniesieni w interaktywną przestrzeń w formie bazy kosmicznej na Marsie i niczym członkowie załogi mają do wykonania określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią. Po opuszczeniu „Czerwonej Planety” przyszedł czas na zwiedzanie przepięknej, gotyckiej twierdzy, jaką jest niewątpliwie Toruń. Uczniowie przechodzili test uczciwości przy Krzywej Wieży, podziwiali panoramę miasta z wieży Katedry Świętych Janów, gdzie po pokonaniu około 200 stopni ujrzeli słynny dzwon Tuba Dei. Wędrując uliczkami poznawali toruńską historię i legendy. Po długim dniu nadeszła pora odpoczynku, bo następny dzień trzeba było rozpocząć bardzo wcześnie.

Już o 8 rano przekraczając mury Żywego Muzeum Piernika uczestnicy wycieczki zostali przeniesieni do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej- poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Staropolskie przysłowie mówi: Dla Torunia tym jest piernik, czym dla statku dobry sternik. Po piernikowej uczcie wszyscy udali się nad Wisłę, aby sprawdzić umiejętności toruńskich sterników. Rejs statkiem był miłą chwilą relaksu i okazją do podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy. Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zwiedzanie centrum nauki uczniowie rozpoczęli od ścieżki edukacyjnej Kalejdoskop. Po zapoznaniu z prezentacją multimedialną na temat światła, zostali podzieleni na grupy i przystąpili do rozwiązywania zadań na stanowiskach złożonych z labiryntów optycznych takich jak zwierciadła, soczewki, pryzmaty, lustrzane mozaiki czy miraże. Rywalizacja była zacięta, bo zwycięstwo nagradzane było oceną celującą z przyrody. Po godzinnych zmaganiach z ciekawymi zadaniami okazało się, że damska drużyna z klas szóstych nie miała sobie równych. Po ogłoszeniu wyników pozostało do zobaczenia jeszcze 5 kondygnacji budynku, gdzie można przeprowadzać doświadczenia, poznawać prawa przyrody i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Moc atrakcji i wrażeń podczas dwóch dni sprawiły, że podróż powrotna została spożytkowana na odpoczynek. Dzięki temu panie Iwona Wolanin, Elżbieta Terlikowska i Dominika Szpularz miały też chwilę relaksu.Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018   Wycieczka do Torunia 2018  

Wycieczka do Torunia 2018  

Szkolny Dzien Smiesznej Koszulki

 Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018    Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018    Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018

 Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018    Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018    Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018

 Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018    Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018    Szkolny Dzień Śmiesznej Koszulki 2018