Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Sukces w konkursie "Agenci 998 - nieustraszeni bohaterowie"

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Agenci 998 – nieustraszeni bohaterowie” został rozstrzygnięty! Organizatorzy otrzymali przeszło 200 prac – w tym prace uczniów naszej szkoły! Zadaniem młodych artystów było stworzenie pracy plastycznej z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Dozwolonymi technikami były: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, wyklejanka, wydzieranka. Jury przy ocenie będzie brało pod uwagę: zgodność z tematem, walory artystyczne i estetyczne pracy, pomysłowość, nieszablonowość, oryginalność wykonanej pracy, wyraz ogólny (inwencja twórcza).Pierwsze miejsce w kategorii 13-16 lat zajęła uczennica klasy 7A Martyna Sławicz!To już kolejny sukces Martyny w ostatnim czasie. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu plastycznego talentu!

Sukces w Powiatowym Konkursie Plastycznym  

Opiekę nad uczniami sprawuje nauczyciel plastyki – Iwona Wolanin. Poniżej zamieszczamy prace wykonane na konkurs przez uczniów naszej szkoły, w kolejności od lewej autorami są: Martyna Sławicz (zwycięska praca), Wiktoria Szoma, Julia Zajączkowska.

”Agenci 998 – nieustraszeni bohaterowie”   ”Agenci 998 – nieustraszeni bohaterowie”   ”Agenci 998 – nieustraszeni bohaterowie”  

”Agenci 998 – nieustraszeni bohaterowie”   ”Agenci 998 – nieustraszeni bohaterowie”  

Wyniki Kangura 2019
Wyniki Kangura 2019

W dniu 21 marca bieżącego roku 26 uczniów naszej szkoły wzięło udział w corocznym Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.Wszyscy zasługują na pochwałę, gdyż zadania konkursowe nie należą do najłatwiejszych. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

W tegorocznej edycji konkursu uczeń Michał Dźwigaj z klasy 7B otrzymał wyróżnienie.

Kolejne najwyższe wyniki w szkole uzyskali: Michał Marciniak z klasy 6A, Małgorzata Rapkowska z klasy 6B, Tomasz Bartnicki i Maciej Urbaniak z klasy 6A oraz Lilianna Stafiniak z klasy 5A.

Serdecznie gratulujemy!Kanur Matematyczny 2019  

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

W tym dzisiejszym dniu radości,

życzymy 100 lat pomyślności.

Niech Wam życie w szczęściu płynie,

niech Was radość nie ominie!

Dziś chcemy złożyć Wam życzenia,

szczęścia, zdrowia, powodzenia.

Niech Wam słońce jasno świeci,

i w radości dzień przeleci.

Niech odejdą smutki troski,

By nastąpił dzień radości.

Te życzenia choć z daleka,

płyną niby wielka rzeka


Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka

życzy Samorząd UczniowskiDzień Dziecka 2019  

Sukcesy polonistyczne Dominiki
Sukcesy polonistyczne Dominiki

Dominika Juszczak jest uczennicą klasy piątej i ma wielki talent pisarski.

Chętnie pisze opowiadania i różne historyjki - czasem śmieszne, czasem bardzo refleksyjne. Na XII Powiatowy Konkurs Literacki „Piszę, bo lubię” zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach przygotowała bardzo refleksyjne i dojrzale opowiadanie o problemach dorastania: przyjaźni, miłości, samotności. Jej opowiadanie spodobało się jury i spośród nadesłanych 131 prac Dominika zajęła III miejsce w kategorii „proza” w grupie uczniów klas 4-6. Nagrodę odbierze podczas Gali Laureatów konkursów powiatowych w Polkowicach.

I jeszcze Dominika nie robi błędów ortograficznych. Reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Złote Pióro Burmistrza” i zajęła III miejsce rywalizując z uczniami klas VI, VII i VIII.

Dominiko, gratulacje!


Elżbieta Kaniewska

Gminny Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro Burmistrza”    Gminny Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro Burmistrza”   

Nagroda w Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym!
Nagroda w Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym!

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy siódmej naszej szkoły Martyna Sławicz otrzymała nagrodę w kategorii 10-13 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Koty”.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Finał konkursu „Koty”   Finał konkursu „Koty”  

Mamy Finaliste Konkusru "zDolny Slazaczek"!
Mamy Finaliste Konkusru "zDolny Slazaczek"!

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy siódmej naszej szkoły Michał Dźwigaj uzyskał tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego „zDolny Ślązaczek” z matematyki.

Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkursy realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, ich realizatorem jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu we współpracy z powiatowymi ośrodkami doradztwa nauczycieli oraz dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu. W części matematycznej finału uczniowie rozwiązują zadania otwarte. Uczestnicy muszą się często wykazać umiejętnościami wykraczającymi poza wymagania programowe w szkole.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Finał konkursu „zDolny Ślązaczek”  

Wymiana Młodziezy 2019

Wymiana młodzieży pomiędzy uczniami z Przemkowa a uczniami z Lügde trwa nieprzerwanie od 1997 roku dzięki fundacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy.

W dniach od 06 do 10 maja 2019 roku po raz dwudziesty pierwszy dwadzieścioro uczniów przemkowskich szkół uczestniczyło w kolejnej wymianie młodzieży z uczniami Johannes Gigas Schule z Lügde. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: kierownik - pan Jerzy Janas, jednocześnie główny organizator wymiany od 1997 roku, po raz pierwszy - pani Jolanta Janikowska oraz pani Irena Orłowska.

Podróż rozpoczęliśmy 06 maja o 6.45 busem do Forst, stamtąd do Lügde pociągami DB z przesiadkami w Cottbus, Hannoverze, Berlinie, Bad Piemont. Do szkoły przybyliśmy około19. Tam oczekiwali na nas młodzież niemiecka ze swoimi rodzicami oraz opiekunowie ze strony niemieckiej w osobach pani Lilli Schnaidt oraz pana Timo Rabsahl. Przywitał nas dyrektor szkoły pan Uwe Tylmans, który życzył wszystkim udanego spotkania i … pogody. Przedstawiono nam program wymiany. Młodzież rozdzielono do rodzin. Po czym rozjechaliśmy się do miejsc zakwaterowania.

07 maja, we wtorek, spotkaliśmy się w auli, gdzie omówiono rozkład dnia. Obserwowaliśmy 5 lekcji. Wspólnie spożyliśmy obiad. Po czym, autokarem, udaliśmy się pod pomnik Hermana, bohatera germańskiego z czasów starożytnych. Ten wielki pomnik zrobił na nas wrażenie. (patrz zdjęcie). Po powrocie bawiliśmy się przy wspólnym grillu.

08 maja w środę, udaliśmy się do Heide Park. Pobyt tamże spotkał się z najwyższą oceną uczestników wymiany. Wpływ na to miał zapewne fakt, że nigdzie (sic!), przy żadnej atrakcji, nawet przy Colossos czy Krakenie, nie było … kolejek. A, że, ciut popadało …

09 maja, w czwartek, byliśmy na dwóch lekcjach. Następnie pojechaliśmy do Paderborn. Tam zwiedziliśmy Katedrę i starą część miasta. Polską grupę oprowadzała pani przewodnik w języku … angielskim. Była to ciekawa lekcja zarówno historii miasta jak i nauki języka angielskiego.

10 maja, w piątek, wspólnie, ankietą, podsumowaliśmy tegoroczne spotkanie. Spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w podróż powrotną. Na dworcu DB w Lügde po raz ostatni młodzież wspólnie „pląsała”. Do domów przybyliśmy około 21.

Nasza młodzież godnie reprezentowała swoje szkoły, Przemków i Ojczyznę. Opiekunowie nie mieli żadnych uwag co do ich zachowania. Dopisywał nam dobry humor, apetyt. Pogoda nas nie dopieszczała, ale wróciliśmy cali i zdrowi.

Nadmienić też trzeba, że pan Jerzy Szczupak, Burmistrz Przemkowa, przekazał przyjaciołom z Niemiec pakiety podarunkowe (czarki miodu, mapki, pendrive, długopisy).
A my, opiekunowie, pracujemy nad programem wymiany w roku przyszłym.

Irena Orłowska

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  Wymiana Młodzieży 2019  

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  

Szanowni Rodzice!

Szanowni Rodzice!

Od poniedziałku, 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne odbywają się według planu.

Informacja dotyczaca akcji protestacyjnej

Szanowni Rodzice!W związku z trwającą akcją protestacyjną Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie informuje, że planowe zajęcia dydaktyczno - wychowawcze nie będą odbywać się do dnia 30 kwietnia 2019 roku.

Ponadto wycieczka zaplanowana na dzień 29 kwietnia nie odbędzie się.

O wszelkich zmianach w organizacji pracy szkoły będziecie Państwo informowani na bieżąco.

Szanowni Rodzice!

Szanowni Rodzice!W związku z trwającą akcją protestacyjną Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie informuje, że planowe zajęcia dydaktyczno - wychowawcze nie będą odbywać się do odwołania.

Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze.

O wszelkich zmianach w organizacji pracy szkoły będziecie Państwo informowani na bieżąco.


Dzien pisarzy i poezji

3 marca obchodzony jest Dzień Pisarzy, a 21 marca Międzynarodowy Dzień Poezji. Aby uświetnić obydwa święta w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie uczniowie III klas gimnazjum pod opieką Agnieszki Wałowskiej i Elżbiety Kaniewskiej przygotowali wystawę najpiękniejszych edycji dzieł polskiej i światowej literatury. Oprócz pięknie wydanych książek, można było spotkać w tym dniu na korytarzach szkoły uczniów przebranych za wybitnych twórców literatury i wykreowane przez nich postacie. Największe poruszenie wywołali chłopcy z klasy 3c: Bartosz, Bartek, Dawid i Michał, którzy przygotowali performance „Postapokaliptyczna wizja świata” w literaturze. Inspiracją, dla trochę przerażającej sceny, była oczywiście literatura science fiction i tacy twórcy jak Stanisław Lem, bracia Strugaccy czy Dmitrij Głuchowski i jego powieść „Metro”. Chłopcy, na wzór bohaterów, ubrani byli i zaopatrzenie w militarne akcesoria i maski przeciwgazowe. Przez chwilę można było poczuć się jak w świecie po wybuchu bomby atomowej.

Młodzi ludzie chętnie wcielają się w mrocznych bohaterów, więc nie zabrakło ojca chrzestnego, czyli wielkiego gangstera w kreacji Kamila oraz Kena Kaneki z animy „Tokyo ghoul”, za którego przebrał się Dawid. Ale były także znacznie sympatyczniejsze postacie: Jagna z „Chłopów”, czyli Emilka, aż trzy Czerwone Kapturki: Ada, Laura i Klaudia, ale tylko jeden z wilkiem- Magdą. Było tez dwóch Harrych Potterów, za których przebrały się Martyna i Laura i Ania z Zielonego Wzgórza, czyli Patrycja. Natomiast po omawianych ostatnio lekturach wojennych, dziewczyny z 3b oddały klimat powstania warszawskiego- Wiktoria była powstańcem a Paulina- sanitariuszką. Ale najbardziej podobał się nam Szymon, który w stroju i klimacie epoki, przechadzał się dostojnie po szkole przebrany za Stanisława Władysława Reymonta.

Chcielibyśmy, aby nasze przedsięwzięcie choć trochę przyczyniło się do wzrostu czytelnictwa i zainteresowania dobrą książką.Dzień pisarzy i poezji   Dzień pisarzy i poezji  Dzień pisarzy i poezji  

Dzień pisarzy i poezji   Dzień pisarzy i poezji