Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Nagroda w Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym!
Nagroda w Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym!

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy siódmej naszej szkoły Martyna Sławicz otrzymała nagrodę w kategorii 10-13 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Koty”.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Finał konkursu „Koty”   Finał konkursu „Koty”  

Mamy Finaliste Konkusru "zDolny Slazaczek"!
Mamy Finaliste Konkusru "zDolny Slazaczek"!

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy siódmej naszej szkoły Michał Dźwigaj uzyskał tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego „zDolny Ślązaczek” z matematyki.

Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkursy realizowane są w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, ich realizatorem jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu we współpracy z powiatowymi ośrodkami doradztwa nauczycieli oraz dyrektorami i nauczycielami szkół podstawowych. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu. W części matematycznej finału uczniowie rozwiązują zadania otwarte. Uczestnicy muszą się często wykazać umiejętnościami wykraczającymi poza wymagania programowe w szkole.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Finał konkursu „zDolny Ślązaczek”  

Wymiana Młodziezy 2019

Wymiana młodzieży pomiędzy uczniami z Przemkowa a uczniami z Lügde trwa nieprzerwanie od 1997 roku dzięki fundacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy.

W dniach od 06 do 10 maja 2019 roku po raz dwudziesty pierwszy dwadzieścioro uczniów przemkowskich szkół uczestniczyło w kolejnej wymianie młodzieży z uczniami Johannes Gigas Schule z Lügde. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: kierownik - pan Jerzy Janas, jednocześnie główny organizator wymiany od 1997 roku, po raz pierwszy - pani Jolanta Janikowska oraz pani Irena Orłowska.

Podróż rozpoczęliśmy 06 maja o 6.45 busem do Forst, stamtąd do Lügde pociągami DB z przesiadkami w Cottbus, Hannoverze, Berlinie, Bad Piemont. Do szkoły przybyliśmy około19. Tam oczekiwali na nas młodzież niemiecka ze swoimi rodzicami oraz opiekunowie ze strony niemieckiej w osobach pani Lilli Schnaidt oraz pana Timo Rabsahl. Przywitał nas dyrektor szkoły pan Uwe Tylmans, który życzył wszystkim udanego spotkania i … pogody. Przedstawiono nam program wymiany. Młodzież rozdzielono do rodzin. Po czym rozjechaliśmy się do miejsc zakwaterowania.

07 maja, we wtorek, spotkaliśmy się w auli, gdzie omówiono rozkład dnia. Obserwowaliśmy 5 lekcji. Wspólnie spożyliśmy obiad. Po czym, autokarem, udaliśmy się pod pomnik Hermana, bohatera germańskiego z czasów starożytnych. Ten wielki pomnik zrobił na nas wrażenie. (patrz zdjęcie). Po powrocie bawiliśmy się przy wspólnym grillu.

08 maja w środę, udaliśmy się do Heide Park. Pobyt tamże spotkał się z najwyższą oceną uczestników wymiany. Wpływ na to miał zapewne fakt, że nigdzie (sic!), przy żadnej atrakcji, nawet przy Colossos czy Krakenie, nie było … kolejek. A, że, ciut popadało …

09 maja, w czwartek, byliśmy na dwóch lekcjach. Następnie pojechaliśmy do Paderborn. Tam zwiedziliśmy Katedrę i starą część miasta. Polską grupę oprowadzała pani przewodnik w języku … angielskim. Była to ciekawa lekcja zarówno historii miasta jak i nauki języka angielskiego.

10 maja, w piątek, wspólnie, ankietą, podsumowaliśmy tegoroczne spotkanie. Spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w podróż powrotną. Na dworcu DB w Lügde po raz ostatni młodzież wspólnie „pląsała”. Do domów przybyliśmy około 21.

Nasza młodzież godnie reprezentowała swoje szkoły, Przemków i Ojczyznę. Opiekunowie nie mieli żadnych uwag co do ich zachowania. Dopisywał nam dobry humor, apetyt. Pogoda nas nie dopieszczała, ale wróciliśmy cali i zdrowi.

Nadmienić też trzeba, że pan Jerzy Szczupak, Burmistrz Przemkowa, przekazał przyjaciołom z Niemiec pakiety podarunkowe (czarki miodu, mapki, pendrive, długopisy).
A my, opiekunowie, pracujemy nad programem wymiany w roku przyszłym.

Irena Orłowska

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  Wymiana Młodzieży 2019  

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  

Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019   Wymiana Młodzieży 2019  

Szanowni Rodzice!

Szanowni Rodzice!

Od poniedziałku, 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne odbywają się według planu.

Informacja dotyczaca akcji protestacyjnej

Szanowni Rodzice!W związku z trwającą akcją protestacyjną Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie informuje, że planowe zajęcia dydaktyczno - wychowawcze nie będą odbywać się do dnia 30 kwietnia 2019 roku.

Ponadto wycieczka zaplanowana na dzień 29 kwietnia nie odbędzie się.

O wszelkich zmianach w organizacji pracy szkoły będziecie Państwo informowani na bieżąco.

Szanowni Rodzice!

Szanowni Rodzice!W związku z trwającą akcją protestacyjną Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie informuje, że planowe zajęcia dydaktyczno - wychowawcze nie będą odbywać się do odwołania.

Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze.

O wszelkich zmianach w organizacji pracy szkoły będziecie Państwo informowani na bieżąco.


Dzien pisarzy i poezji

3 marca obchodzony jest Dzień Pisarzy, a 21 marca Międzynarodowy Dzień Poezji. Aby uświetnić obydwa święta w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie uczniowie III klas gimnazjum pod opieką Agnieszki Wałowskiej i Elżbiety Kaniewskiej przygotowali wystawę najpiękniejszych edycji dzieł polskiej i światowej literatury. Oprócz pięknie wydanych książek, można było spotkać w tym dniu na korytarzach szkoły uczniów przebranych za wybitnych twórców literatury i wykreowane przez nich postacie. Największe poruszenie wywołali chłopcy z klasy 3c: Bartosz, Bartek, Dawid i Michał, którzy przygotowali performance „Postapokaliptyczna wizja świata” w literaturze. Inspiracją, dla trochę przerażającej sceny, była oczywiście literatura science fiction i tacy twórcy jak Stanisław Lem, bracia Strugaccy czy Dmitrij Głuchowski i jego powieść „Metro”. Chłopcy, na wzór bohaterów, ubrani byli i zaopatrzenie w militarne akcesoria i maski przeciwgazowe. Przez chwilę można było poczuć się jak w świecie po wybuchu bomby atomowej.

Młodzi ludzie chętnie wcielają się w mrocznych bohaterów, więc nie zabrakło ojca chrzestnego, czyli wielkiego gangstera w kreacji Kamila oraz Kena Kaneki z animy „Tokyo ghoul”, za którego przebrał się Dawid. Ale były także znacznie sympatyczniejsze postacie: Jagna z „Chłopów”, czyli Emilka, aż trzy Czerwone Kapturki: Ada, Laura i Klaudia, ale tylko jeden z wilkiem- Magdą. Było tez dwóch Harrych Potterów, za których przebrały się Martyna i Laura i Ania z Zielonego Wzgórza, czyli Patrycja. Natomiast po omawianych ostatnio lekturach wojennych, dziewczyny z 3b oddały klimat powstania warszawskiego- Wiktoria była powstańcem a Paulina- sanitariuszką. Ale najbardziej podobał się nam Szymon, który w stroju i klimacie epoki, przechadzał się dostojnie po szkole przebrany za Stanisława Władysława Reymonta.

Chcielibyśmy, aby nasze przedsięwzięcie choć trochę przyczyniło się do wzrostu czytelnictwa i zainteresowania dobrą książką.Dzień pisarzy i poezji   Dzień pisarzy i poezji  Dzień pisarzy i poezji  

Dzień pisarzy i poezji   Dzień pisarzy i poezji  


Powitanie wiosny!

21 marca 2019 roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie zorganizował Dzień Wiosny, podczas którego uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum witali wiosnę uczestnicząc w grze terenowej. Uczniowie rozwiązywali przygotowane przez SU zadania i przy okazji spaceru w czasie pięknej pogody, świetnie się bawili. Zadania były ciekawe i urozmaicone, wymagały wielu talentów, aby dobrze się z nich wywiązać. Nic więc dziwnego, że uczniowie pod opieką nauczycieli, każdemu stanowisku musieli poświęcić kilka chwil, aby każde zadanie starannie wykonać. Do zadań należały: ułożenie rymów do słowa wiosna, turniej wiedzy o wiośnie z arcytrudnymi pytaniami z zakresu przyrody, ułożenie krzyżówki z hasłem „Przemków”, wykonanie portretu Marzanny, rzut szyszkami do kosza, zadanie na spostrzegawczość, podczas którego trzeba było znaleźć w przygotowanych zdaniach nazwy roślin i zwierząt oraz ułożenie z liter w słowie „polszczyzna” jak najwięcej słów. A pierwszym punktowanym zadaniem było przygotowanie stroju, w którym dominował kolor zielony, jak na początek wiosny przystało. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami i wszystkie klasy super wywiązały się z nich na poszczególnych stacjach.


I miejsce zajęła klasa 3b z wynikiem 89,4 punkty

II miejsce- klasa 3a z wynikiem 85,5 punktów

III miejsce – klasa 3c z wynikiem 83,7.

Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy, a klasa 3b za zajęcie I miejsca słodką nagrodę. Dyplomy i słodkości wręczyła pani wicedyrektor Dorota Szpak.

Wszystkim uczniom bawiącym się razem z nami serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że godnie przywitaliśmy wiosnę!

Opiekunowie SU


Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3   Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3  Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3  

Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3   Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3   Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3  

Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3   Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3   Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3  

Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3   Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3   Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3  

Powitanie Wiosny 2019 w budynku przy ul. Leśna Góra 3  I miejsce Karola w powiecie!

13 marca 2019r. odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej w Polkowicach.


Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. IVc Karol Ochman, który zajął I miejsce w kategorii klas IV- VI.

GRATULUJEMY!!!

I miejsce Karola Ochman w powiecie  

Wynik etapu szkolnego MOM
Wynik etapu szkolnego MOM

Szkolna komisja konkursowa podsumowała wyniki etapu szkolnego Małej Olimpiady Matematycznej. Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:


Michał Dźwigaj – klasa 7B – 100% punktów

Lilianna Stafiniak – klasa 5A – 80% punktów

Aleksandra Rogowska – klasa 5C – 75% punktów

Gabriela Zakrzewska – klasa 5C – 45% punktów

Otylia Żmijowska – klasa 5C – 45% punktów

Kacper Bochnak – klasa 3C Gim – 40% punktów

Magdalena Żeliźniak – klasa 4B – 40 % punktów.


Trzy pierwsze osoby wezmą udział w etapie powiatowym Małej Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się 9 maja 2019 roku.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za uczestników etapu powiatowego!!!

W dniu Kobiet...

8 marca 2019 r. w budynku przy ul. Kościuszki klasa 5a zaprosiła wszystkich pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Przygotowane przedstawienie było pełne humoru i śmiesznych dialogów i scenek o relacjach damsko- męskich. Prowadzący- Julia i Tomek, opowiedzieli o wyjątkowej roli kobiet w naszym życiu i zaprezentowali dwóch marzycieli: Tomka i Oskara i ich pragnienia uszczęśliwiania kobiet. W sondzie tv Zuzia pytała przypadkowych respondentów o skojarzenia ze słowem kobieta - było więc wspomnienie wielkich kobiet z naszej historii w zabawny sposób, natomiast Emilka przeprowadziła wywiad z profesorem Maćkiem i magistrem Bartkiem o wielkim wpływie kobiet na każdego mężczyznę. Piosenka w wykonaniu Tosi, Julii i Anastazji oraz zwariowany pokaz mody prowadzony przez Julkę był finałowym momentem apelu.

Dzień Kobiet 2019   Dzień Kobiet 2019  Dzień Kobiet 2019  

Dzień Kobiet 2019   Dzień Kobiet 2019   Dzień Kobiet 2019  

Dzień Kobiet 2019   Dzień Kobiet 2019   Dzień Kobiet 2019  

Dzień Kobiet 2019  W budynku przy ulicy Leśna Góra o uczczenie Dnia Kobiet zadbał Samorząd Uczniowski wraz z klasą IIIA gimnazjum pod opieką Jolanty Trygar. „Męska część” SU złożyła każdej Pani i dziewczynie życzenia obdarowując Ją słodkim upominkiem. W każdej z klas koledzy nie zapomnieli o swoich koleżankach w dniu ich święta. Klasa III w miejsce tradycyjnego apelu przygotowała Kawiarenkę z wypiekami i słodkościami własnej produkcji.Dzień Kobiet 2019   Dzień Kobiet 2019   Dzień Kobiet 2019  

Dzień Kobiet 2019  Jeszcze raz życzymy wszystkim paniom i dziewczynom wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!