Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Wycieczka klas 5 do Zielonej Gory

27 listopada 2018 roku klasy 5a,5b i 5c uczestniczyły w wycieczce do Zielonej Góry. Najważniejszym i najbardziej atrakcyjnym punktem wyjazdu była zabawa w parku trampolin "Skokoloko". Faktycznie wiele było zabawy i frajdy na trampolinach, wiele skoków , salt i figur akrobatycznych. Pobyt w parku trampolin był bezpieczny i dostarczył naszym uczniom mnóstwo wrażeń. Następna zaplanowana była galeria Focus, a w niej obowiązkowy Mc Donalds i KFC, a wreszcie w kinie Cinema City 2 część filmu "Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda". Uczniowie wrócili do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Opiekę nad uczniami sprawowały Agnieszka Wałowska, Elżbieta Kaniewska, Wioleta Keleczawa.

II Dolnoslaska Edycja Komorkomanii Fundacji DKMS „Pomaganie masz we krwi”
II Dolnoslaska Edycja Komorkomanii Fundacji DKMS „Pomaganie masz we krwi”

W dniu 23.11.2018r. w Zespole Szkół im Ireny Sendler została przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego do bazy danych Fundacji DKMS. Fundacja DKMS została założona w 2008r. i rozpoczęła rejestrację w lutym 2009 roku. Od tego momentu prowadzi działalność społecznie użyteczną w sferze zadań publicznych z zakresu ochrony zdrowia na rzecz Pacjentów chorych na nowotwory krwi i inne schorzenia kwalifikujące do leczenia z wykorzystaniem przeszczepienia szpiku kostnego lub krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej. Fundacja DKMS jest największą bazą potencjalnych dawców szpiku w Polsce. Polski Centralny Rejestr Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej POLTRANSPLANT z ponad 1,3 miliona zarejestrowanych potencjalnych Dawców jest 3 co do wielkości w Europie i 6 na świecie. W Polsce jest wielu Pacjentów, którzy czekają na znalezienie zgodnego, niespokrewnionego Dawcy. Kombinacji zapisu fragmentu informacji genetycznej, dzięki, której dopasowuje się zgodnego Dawcę jest około 5 miliardów. Więcej niż ludzi na ziemi. Dlatego może zdarzyć się tak , że dla niektórych osób nie uda się znaleźć zgodnych Dawców. Jednak im więcej osób zarejestruje się, tym większe szanse na znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta. W Polsce liczba chorych na choroby onkologiczne wzrosła dwukrotnie w ciągu 25 lat. 60 procent zachorowań dotyczy osób w przedziale wiekowym 50 a 79 lat. Jednak na nowotwory hematologiczne często chorują również dzieci i osoby młode. Oprócz białaczek przeszczepienie szpiku może pomóc w powrocie do zdrowia Pacjentom cierpiącym na ok. 100 innych chorób, np. anemię aplasyczną, chłoniaka, ziarnicę złośliwą itp. Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Rozumiejąc powagę problemu, społeczność szkolna również w tym roku włączyła się w akcję Komórkomanii” czniowie wszystkich klas zostali zaznajomieni z procedurą rejestracji potencjalnych Dawców DKMS oraz metodami pozyskania krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej (afereza- ok.80%) przeszczepu szpiku kostnego z talerza kości biodrowej. Dopełnieniem zajęć pedagogicznych były ulotki edukacyjne dla każdego ucznia , w których w bardzo przystępny sposób wyjaśniono omawiane procedury medyczne. Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w dniu 23.11.2018r. w godzinach 9-17.30, pod opieką pedagoga szkolnego, Pani Małgorzaty Zawiłowicz - pedagoga szkolnego i Pani Małgorzaty Basałygi – pracownika Ochotniczego Hufca Pracy w Przemkowie przeprowadziły rejestrację. Zarejestrowano 23 potencjalnych Dawców wywodzących się spośród pełnoletnich uczniów i absolwentów Zespołu Szkół im. Ireny Sendler oraz opiekunów prawnych uczniów. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka: Dawid Miszkiewicz, Bartek Przybylski i Bartek Wyszyński z klasy 3c odpowiedzialni byli za akcję informacyjną w środowisku lokalnym.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną „Komórkomanię” szkolni wolontariusze składają serdeczne podziękowania i zapraszają za rok, by „Pomogli… bo mogą…., mają to we krwi……”.

Małgorzata ZawiłowiczWycieczka klasy 3B gimnazjum

23 listopada 2018 roku odbyła się wycieczka klasy 3B gimnazjum do Zielonej Góry. Uczniowie zwiedzili Centrum Przyrodnicze oraz… Skokoloco.Wycieczka klasy 3B gimnazjum   Wycieczka klasy 3B gimnazjum  Wycieczka klasy 3B gimnazjum  

Wycieczka klasy 3B gimnazjum   Wycieczka klasy 3B gimnazjum   Wycieczka klasy 3B gimnazjum  

Wycieczka klasy 3B gimnazjum   Wycieczka klasy 3B gimnazjum   Wycieczka klasy 3B gimnazjum  

Wycieczka klasy 3B gimnazjum  Warsztaty plastyczne "Malowanie na szkle"

Uczniowie klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach plastycznych „Malowanie na szkle” pod okiem Pani Aleksandry Niemczyk. Warsztaty wprowadziły uczniów w nastrój świąt Bożego Narodzenia.Warsztyty plastyczne „Malowanie na szkle”   Warsztyty plastyczne „Malowanie na szkle”  Warsztyty plastyczne „Malowanie na szkle”  

Warsztyty plastyczne „Malowanie na szkle”   Warsztyty plastyczne „Malowanie na szkle”   Warsztyty plastyczne „Malowanie na szkle”  Sukcesy w Turnieju "Wiem, Umiem, Rozumiem"
Sukcesy w Turnieju "Wiem, Umiem, Rozumiem"

10 października 2018 r. w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbył się VIII Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny dla uczniów szkół z powiatu polkowickiego "WIEM, UMIEM, ROZUMIEM..." pod Patronatem Starosty Polkowickiego. Turniej zgromadził 28 uczestników (16 uczniów ze Szkół Podstawowych oraz 12 uczniów ze Szkół Ponadpodstawowych) - łącznie 7 czteroosobowych drużyn ze szkół powiatu polkowickiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – jedna złożona z uczniów klas ósmych oraz druga, w skład której weszli uczniowie klasy III gimnazjum. Tematyką turnieju były przedmioty: matematyka, informatyka, fizyka oraz chemia. Pierwsza konkurencja polegała na drużynowym rozwiązaniu testu właśnie z tych czterech przedmiotów. W czasie drugiej reprezentanci każdej drużyny odpowiadali na pytania dotyczące teorii matematyki, fizyki, chemii i informatyki na wzór teleturnieju 1 z 10. Kolejna konkurencja polegała na rozwiązaniu krzyżówki skojarzeniowej. Czwarta konkurencja dotyczyła zadań typu Udowodnij, że.... Po podsumowaniu wyników części pierwszej odbył się finał, w czasie którego uczniowie drużynowo rozwiązywali zadania z czterech przedmiotów objętych konkursem.

Ostateczna klasyfikacja wskazała zwycięzców - w kategorii szkół podstawowych:


I miejsce zajęła drużyna ósmoklasistów z naszej szkoły, zaś

II miejsce zajęła drużyna gimnazjalistów także z naszej szkoły.


Skład zwycięskiej drużyny (klasa VIII) tworzyli: Michał Kmita, Maja Krajewska, Wiktoria Paluszek i Szymon Widera.

Skład drużyny wicemistrzów (klasa III gimnazjum): Kacper Bochnak, Laura Glapińska, Wiktoria Sitarek, Oliwia Sługocka.


Gratulujemy!!!

Ewa KuźmiakPowiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”   Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”  Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”  

Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”   Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”   Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”  

Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”   Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny „Wiem, Umiem, Rozumiem”  Sukcesy w Powiatowym Turnieju Interdyscyplinarnym   Sukcesy w Powiatowym Turnieju Interdyscyplinarnym  

Swietujemy 100-Lecie Odzyskania Niepodleglosci!
Swietujemy 100-Lecie Odzyskania Niepodleglosci!

Piątek, 09 listopada upłynął społeczności szkolnej z duchu patriotyzmu. Uczniowie klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych obejrzeli spektakl „Dziady cz. II”. Na scenie Przemkowskiego Ośrodka Kultury z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości inscenizację tę przedstawili aktorzy grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemkowie. Owacje na stojąco po zakończeniu przedstawienia najlepiej świadczą o tym, jak został on odebrany przez uczniów naszej szkoły.

Po inscenizacji udaliśmy się na boisko szkolne przy ul. Kościuszki, gdzie o godzinie 11.11 z uczniami klas I-VI oraz przedszkolakami wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski bijąc "Rekord dla Niepodległej". Zapoznaliśmy się także z historią hymnu, po czym odbył się quiz, w którym uczniowie mieli szansę wykazania się znajomością faktów na ten temat.

Ewa Kuźmiak


Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski   Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski  Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski  

Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski   Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski   Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski  

Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski   Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski  Wspólnie śpiewamy Hymn Polski – zapraszamy do oglądania

Zapraszamy do wspolnego swietowania!

Święto Odzyskania Niepodległosci - zapraszamy do udziału!  

100 babeczek na 100 lat Niepodległosci
100 babeczek na 100 lat Niepodległosci

06.11.2018 r. w szkolnej świetlicy na ul. Leśna Góra było bardzo słodko. To wszystko za sprawą warsztatów pieczenia i dekorowania babeczek – muf finek z niespodzianką w środku. Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, uczennice z klas VII, VIII i III gimnazjum starały się jak najpiękniej udekorować wcześniej upieczone przez siebie muffinki słodkim biało-czerwonym lukrem.

W wypiekach pomagały pani Iwona Wolanin, Barbara Kowalska i Jolanta Trygar.100 babeczek na 100 lat Niepodległości   100 babeczek na 100 lat Niepodległości  100 babeczek na 100 lat Niepodległości  

100 babeczek na 100 lat Niepodległości   100 babeczek na 100 lat Niepodległości   100 babeczek na 100 lat Niepodległości  

100 babeczek na 100 lat Niepodległości   100 babeczek na 100 lat Niepodległości   100 babeczek na 100 lat Niepodległości  Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia
Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia

Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości   Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości  Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości  

Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości   Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości   Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości  

Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości   Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości   Warsztaty piernikowe z okazji 100-lecia nieodległości  X Swieto Chleba w szkole

„W każdym bochnie chleba
tkwi ziarnko zboża,
okruch soli,
kropla wody,
praca rąk człowieka
i dobroć Boża.”
F. Rak


25.10.2018r. już po raz dziesiąty zostało zorganizowane „Święto Chleba w Szkole” pt. „ Od ziarenka do bochenka”. Uczniowie Zespołu Szkół im. Ireny Sendler i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie - Hubert Drożdż IIIa gim, Adrianna Więckiewicz IIIa gim. zaprezentowali w wierszach wędrówkę złocistych ziaren zbóż do’ uświęconego bochna chleba”. Prowadząca apel uczennica z II klasy licealnej przybliżyła społeczności szkolnej historię chleba, znaczenie jego w tradycji i liturgii chrześcijańskiej, podkreślała, że pieczywo w różnych formach towarzyszyło obrzędom dorocznym i rodzinnym, np. Wigilii Bożego Narodzenia, Wielkanocy, dożynkom, narodzinom, ślubom, że jeszcze do niedawna pieczenie chleba należało do najważniejszych kobiecych prac domowych i związanie z nim były liczne magiczne zwyczaje, należy zatem zawsze szanować chleb.

Chleb początkowo spożywany był w postaci twardych placków zagniecionych ze śruty, mąki i wody. Pieczono je na gorących kamieniach w popiele, a potem na płytach żelaznych. Dodatek spulchniających środków fermentacyjnych, takich jak drożdże, zakwas oraz wypiek w specjalnych piecach piekarskich zmieniły z czasem smak i konsystencje chleba.


O zlepku żytni! okruszyno marna!
Jakże twe dzieje ciekawe dla człeka!
Z twoimi losy jak ściśle się splata
I jasny pałac, i chruściana chata!
W. Syrokomla Kęs chleba

Słowa powyższego wiersza przy dźwiękach wiolonczeli Alicji Niemczyk z klasy VIIa podkreślają, że chleb niezależnie od statusu społecznego, czasu jest, był i będzie ważny dla każdego człowieka.

Zespół ludowy „Marzenie” swoim występem uświetnił „X Święto Chleba”, honorowy gość pani Grażyna Borek- prezes Gminnej Spółdzielni „ Samopomoc chłopska”, która corocznie nieodpłatnie przekazuje śliczne, rumiane i zdobione bochny razowego chlebka zaszczyciła swą obecnością naszą miedzy szkolną uroczystość.

Po część artystyczno-edukacyjnej nastąpiła część kulinarna czyli poczęstunek. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka: Iza Banyś, Donata Jędrzejowska z klasy VIIa , Karolina Sykuka, Basia Cirka z klasy IIIc gimnazjalnej oraz wolontariusze z Zespołu Szkół im. Ireny Sendler przygotowali kanapki z przepysznym, maślanym smarowidłem i smalcem autorstwa pani pedagog Małgorzaty Zawiłowicz, powidłami i dżemami rodziców naszych uczniów oraz ciasto wypieku Izabeli Banyś, Donaty Jędrzejowskiej z VIIb, Heljenii Sotillo i Igora Skiby z IIIa gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka. Nad kulinarnymi przygotowaniami czuwała pani Jolanta Trygar. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w osobach: Dawid Miszkiewicz, Bartosz Wyszyński, Bartłomiej Przybylski, Michał Węgrzyn i Kacper Bochnak z klasy IIIc gimnazjalnej stanowili trzon techniczny tego chlebowego świętowania i odpowiadali za dekorację i nagłośnienie apeli w budynku szkolnym na ul. Leśna Góra 3 i ul. Kościuszki 6 w Przemkowie.

„Dziel z innymi swój chleb a lepiej będzie Ci smakował…” te inne przysłowia zdobiące korytarze szkolne będą społeczności szkolnej towarzyszyć przez cały rok szkolny by w kolejnym świętować XI już Święto Chleba Szkoły w Szkole.

Małgorzata ZawiłowiczDzień Chleba 2018   Dzień Chleba 2018  Dzień Chleba 2018  

Dzień Chleba 2018   Dzień Chleba 2018  

Dzień Chleba 2018   Dzień Chleba 2018   Dzień Chleba 2018  

Rekord dla Niepodleglej

Rekord dla Niepodległej - wspólnie zaśpiewajmy hymn narodowy