Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Wycieczka do Poznania

Dnia 05 marca 2019 roku odbyła się wycieczka do Poznania zorganizowana przez panią Barbarę Kowalską. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klas III gimnazjum oraz VI, VII i VIII szkoły podstawowej, nad którymi opiekę sprawowały panie: Iwona Wolanin, Jolanta Trygar i Małgorzata Zawiłowicz. Zwiedziliśmy zamek w Kórniku, Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, podziwialiśmy panoramę miasta z wieży widokowej z zamku oraz uczestniczyliśmy w przestawieniu operetkowym J.Straussa „Zemsta nietoperza” w Teatrze Wielkim im .Stanisława Moniuszki.Wycieczka do Poznania   Wycieczka do Poznania  Wycieczka do Poznania  

"Od Przedszkolniaka do Szkolniaka" - Cala Polska czyta dzieciom

W dniu 01.03.2019r. wolontariusze Zespołu Szkół imienia Ireny Sendler i Szkoły Podstawowej imienia Janusza Korczaka w Przemkowie pod opieką pani Małgorzaty Zawiłowicz - opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza po raz jedenasty (pierwsza akcja Zespołu Szkół imienia Ireny Sendler w Przemkowie miała miejsce w 2008 roku) gościli w Miejskim Przedszkolu. Gościna ta była niecodzienna gdyż przybyli do dzieci uczniowie podarowali swoim młodszym kolegom i koleżankom niecodzienne spotkanie z bajką.

Wolontariusze po mistrzowsku odegrali bajkę „O rybaku i złotej rybce” Martyna Sykuła z klasy 3b gimnazjalnej – żona rybaka była w tym dniu niekwestionowaną gwiazdą desek przedszkolnego teatru, jej bajkowy mąż - Dawid Miszkiewicz z klasy 3c gimnazjalnej wspaniale odegrał rolę uległego, zawstydzonego pazernością swej połowicy rolę rybaka, natomiast Bartosz Wyszyński z klasy 3c gimnazjalnej – narrator swym spokojnym, dramatycznym głosem przeprowadził widzów przez to niecodzienne bajkowanie. Battłomiej Przybylski z klasy 3c gimnazjalnej ukryty we wspaniałym (własnoręczne dzieło Bartosza Wyszyńskiego) kostiumie ryby z właściwie sobie poczuciem humoru spełniał kolejne zachcianki, wiecznie niezadowolonej Rybakowej. Michał Węgrzyn z klasy 3c gimnazjalnej odpowiedzialny był za scenografię i nagłośnienie.

Julia Mała, Malwina Lipiec z klasy I Liceum Ogólnokształcącego i Klaudia Kurkowska z II klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół imienia Ireny Sendler ubrane w przepiękne kostiumy niczym Krystyna Czubówna przeczytały kultowe bajki: „Królewna na ziarnku grochu”, „Trzy świnki”, „Dwanaście tańczących księżniczek”.

Nasze starsze wolontariuszki przeprowadziły również konkurs wiedzy na temat prezentowanych treści. Przedszkolaki, które prawidłowo odpowiedziały na pytania otrzymali przygotowane przez wolontariuszy nagrody - przyklejanki – śmieszanki.

W 2008 roku Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie włączył się do ogólnopolskiej akcji Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską, która pełni w niej funkcję prezesa. Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingow.

Nasi wolontariusze uczestnicząc w tej akcji oprócz wspomnianej misji Fundacji „ABCXXI-Cała Polska Czyta Dzieciom” integrują się z przedszkolakami, którym nie straszne będzie w przyszłości przekroczenie progu szkoły, gdyż będą już mieli w niej fajnych, starszych kolegów, którzy bawią się z nimi w „bajkowanie”.Małgorzata ZawiłowiczOd Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom   Od Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom   Od Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom  

Od Przedszkolniaka do Szkolniaka - Cała Polska czyta dzieciom  Oferta edukacyjna powiatu glogowskiego

W załączniku przedstawiona jest planowana od 1 września 2019 r. oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych powiatu głogowskiego. Oferta skierowana jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych i III Gimnazjów oraz ich rodziców – przedstawia kierunki kształcenia oraz liczebność oddziałów, które powiat głogowski planuje wprowadzić od nowego roku szkolnego.Oferta edukacyjna powiatu głogowskiego

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Miłości po kres i radości do łez,

promyków słońca i bukietów róż bez końca,

mnóstwo wrażeń i spełnienia marzeń,

wiele szczęścia i trafnych decyzji podjęcia,

a w portfelu i na koncie?

Same miliony lub chociaż tysiące!Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości życiowej! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!Samorząd Uczniowski

Dzień Kobiet 2019  

Swietnie sie bawilismy...
Swietnie sie bawilismy...

W ciągu dwóch tygodni po feriach zimowych Samorząd Uczniowski zadbał o atmosferę karnawałową w Szkole Podstawowej nr 1 w Przemkowie. Były dwie okazje do zabawy: najpierw były to przygotowanie do Walentynek i same Walentynki, a następnie zabawa karnawałowa.

W dniach 11,12 i 13 lutego pracowała Poczta Walentynkowa - przedstawiciele SU zbierali kartki i życzenia oraz sprzedawali słodkie Walentynki uczniom naszej szkoły. 14 lutego – w dniu świętego Walentego walentynki trafiły do adresatów.

Poczta Walentynkowa  20 lutego 2019 roku bawiliśmy się podczas zabawy karnawałowej prowadzonej przez Adę i chłopców z 3c gimnazjum. Nie zabrakło zabaw integracyjnych, karnawałowych strojów i największych dyskotekowych przebojów, wśród których od dawna królują „belgijka”, „kaczuchy” i „macarena”.


Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra   Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra  Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra  

Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra   Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra   Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra  

Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra   Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra   Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra  

Zabawa karnawałowo-walentynkowa w budynku przy ul. Leśna Góra  Valentinstag

14 lutego, w Dzień Świętego Walentego, zgodnie z walentynkową tradycją, wysyła się ukochanym i lubianym osobom anonimowe kartki, w których wyraża się swoje uczucia.

Z okazji tego święta został zorganizowany konkurs dla klas IV – VI na najpiękniejszą Walentynkę w języku niemieckim. Jury konkursu musiało zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, ponieważ wykonane przez uczniów kartki pokazały, jak wiele jest w naszej szkole talentów plastycznych.

Laureatami konkursu pod hasłem Valentinstag zostali:

Lena Horlicka z klasy IV b – I miejsce
Łukasz Hubica z klasy V b – II miejsce
Dawid Habura z klasy VI a – III miejsce

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za fantastyczne prace!

Galerię prac można zobaczyć na korytarzu szkolnym.

nauczyciel języka niemieckiego
Dominika SzpularzNajpiękniejsza walentynka w języku niemieckim  

Uwaga Rodzice - Rekrutacja do klasy pierwszej
Uwaga Rodzice - Rekrutacja do klasy pierwszej

Na mocy Zarządzenia nr 7/19 Burmistrza Przemkowa z dnia 28 stycznia 2019 r. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie informuje, że na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły ul. Kościuszki 6 B, znajdują się Wnioski zapisu dziecka do klasy I, które należy złożyć w sekretariacie szkoły od 1 do 19 marca 2019 r.

Karta Zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie

Pozostałe terminy związane z rekrutacją oraz znajdują się w "Zarządzeniu Burmistrza" w zakładce Rekrutacja.

Podsumowanie I polrocza roku szkolnego 2018/2019

Wraz z końcem ferii chcielibyśmy wyróżnić uczniów, którzy w pierwszym półroczu osiągnęli celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Są to:

UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZYMI WYNIKAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

I PÓŁROCZE 2018/2019


Michał Marciniak - 6,00 – kl. VIa,

Liliana Stafiniak - 5,64 – kl. Va,

Michał Dźwigaj - 5,57 – kl. VIIb,

Aleksandra Jakubowska - 5,55 – kl. IVa,

Dominika Juszczak - 5,50 – kl. Va,

Małgorzata Rapkowska - 5,45 – kl. VIb,

Martyna Zbójniewicz - 5,45 – kl. IVa,

Daria Duma - 5,42 – kl. Vb,

Tomasz Bartnicki - 5,36 – kl. VIa,

Filip Gościewicz - 5,36 – kl. VIa,

Emilia Köhler - 5,36 – kl. VIb,

Milena Urbaniak - 5,27 – kl. IVa,

Tobiasz Banasiak- 5,25 – kl. Vb,

Anastazja Cisek - 5,25 – kl. Va,

Paulina Leśniewska - 5,25 – kl. VIb,

Julia Sorokopas - 5,25 – kl. Vc,

Wiktoria Widera - 5,25 – kl. Vb,

Zuzanna Prokopczak - 5,21 – kl. Va,

Paulina Ciżmar - 5,17 – kl. Va,

Martyna Koropczak - 5,08 – kl. IVb,

Agata Sykuła - 5,08 – kl. Va,

Julia Wawryn - 5,08 – kl. VIIIa,

Emilia Bancerz - 5,00 – kl. Va,

Jakub Fesz - 5,00 – kl. IVa,

Weronika Glapińska - 5,00 – kl. VIa,

Patrycja Jurewicz - 5,00 – kl. IVa,

Maciej Stachura - 5,00 – kl. IVc,

Patryk Zinowkin - 5,00 – kl. VIIa

Magdalena Żeliźniak - 5,00 – kl. IVb,

Izabella Banyś - 4,94 – kl. VIIa,

Gabriela Zakrzewska - 4,92 – kl. Vc,

Julia Cichocka - 4,83 – kl. Va,

Antonina Kearney - 4,83 – kl. Va,

Igor Pierzchnica - 4,83 – kl. IVa,

Otylia Żmijewska - 4,83 – kl. Vc,

Karol Gałus - 4,82 – kl. VIb,

Barbara Kaliszewska - 4,82 – kl. IVc,

Sylwia Kapustka - 4,82 – kl. IVa,

Wiktoria Surdyk - 4,82 – kl. IVc,

Maciek Urbaniak - 4,82 – kl. VIa,

Emilia Zakrzewska - 4,82 – kl. IVa,

Amelia Kijewska - 4,79 – kl. VIIIa,

Serafin Natalia - 4,75 – kl. Vb,

Emilia Sykulska - 4,75 – kl. Vc.UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ W KLASACH TRZECICH GIMNAZJUM

I PÓŁROCZE 2018/2019


Wiktoria Sitarek - 5,27 – kl. IIIb,

Paula Fesz - 5,12 – kl. IIIb,

Julia Sosnowska - 5,07 – kl. IIIb,

Laura Sykuła - 4,87 – kl. IIIc,

Patrycja Gozdal - 4,80 – kl. IIIb.Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów i zapału do nauki w II półroczu!

Waleczni wygrali Turniej PLAY BALL
Waleczni wygrali Turniej PLAY BALL

Turniej finałowy PLAY BALL, który odbył się 15 grudnia 2018 roku we Wrocławiu, był ukoronowaniem 2. edycji projektu Klubu Sportowego Baseball Wrocław. Ideą projektu było przybliżenie uczniom dolnośląskich szkół podstawowych uproszczonych zasad gry w baseball i softball, a także zapoznanie z podstawowymi umiejętnościami, które są wykorzystywane podczas gry. Po eliminacjach, w finale zmierzyło się 6 najlepszych drużyn z całego województwa.Waleczni, trenowani przez panią dyrektor Ewę Skrypak nie mieli sobie równych i to oni okazali się najlepszą drużyną baseballową na Dolnym Śląsku.Wygrana w Turnieju PLAYBALL   Wygrana w Turnieju PLAYBALL  Wygrana w Turnieju PLAYBALL  

Wyniki Konkursu Matematycznego Alfik i Maks
Wyniki Konkursu Matematycznego Alfik i Maks

W listopadzie 35 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 8) i gimnazjalnych. Celem konkursu jest rozwijanie samodzielności uczniów, ich twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Test odbył się 21 listopada 2018 roku, zaś wyniki prac ukazały się tuż przed feriami. Poniżej przestawiamy nagrodzonego w konkursie ucznia oraz nazwiska uczniów, którzy zaprezentowali się najlepiej na poziomie swoich klas.

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymał Michał Dźwigaj z kl. VII B, uzyskując 5. wynik w województwie i 26. wynik w kraju.

Ponadto:

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich otrzymał Filip Jurek z klasy II A,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach trzecich otrzymała Hanna Kearney z kl. III A,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach czwartychotrzymał Igor Pierzchnica z klasy IV A,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach piątych otrzymała Otylia Żmijowska z klasy V C,

dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach ósmych otrzymała Kamila Jednoróg z klasy VIII B.Ponadto w ramach nagrody z poprzedniej edycji Michał Dźwigaj uczestniczył w VI edycji Konkursu Maks Matematyczny, otrzymując w rezultacie dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach matematycznych!Szkolna Komisja KonkursowaBardzo dobry wynik w Alfiku Matematycznym 2018   Bardzo dobry wynik w Maksie Matematycznym 2019  

XXVII Final Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy
XXVII Final Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy

13 stycznia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 w Przemkowie pod opieką nauczycieli: Elżbiety Kaniewskiej, Agnieszki Wałowskiej, Joanny Stafiniak, Iwony Łopacińskiej- Skraba oraz pań Anety Sołtysiak i Urszuli Boguckiej kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza od 18 lat jest organizowana we współpracy z Przemkowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie zarejestrowany jest sztab WOŚP i nad prawidłowym przebiegiem imprezy i wszystkimi przygotowaniami czuwa pani dyrektor Bogumiła Ornatowska –Cichoszewska. W tym roku, mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, kwestowało na ulicach Przemkowa i Osiedla Huta 21 wolontariuszy. W POK-u kolejny raz uczniowie: Bartek Wyszyński, Bartek Przybylski i Dawid Miszkiewicz pod opieką pani Małgorzaty Zawiłowicz prowadzili kawiarenkę, w której było ciasto przygotowane przez rodziców i uczniów naszej szkoły. W prowadzeniu licytacji pomagały panie Małgorzata Kotlicka i Urszula Bogucka.

Cieszymy się, że ta coroczna impreza przebiega z naszym udziałem, zawsze są chętni uczniowie do pracy w wolontariacie WOŚP i poświęcają swoją niedzielę na tak szlachetne działanie.

Teraz liczymy pieniądze zebrane podczas kwesty, licytacji, w kawiarence – mamy nadzieję, że nie będzie ich mniej niż w ubiegłym roku. Ale tak naprawdę nie finalna kwota jest najważniejsza, ale fakt, że po raz kolejny zrobiliśmy coś fajnego i przy tym świetnie się bawiliśmy.


Elżbieta Kaniewska


PODZIĘKOWANIA!!!!!

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, KTÓRZY POD OPIEKĄ NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W PRZEMKOWIE I ZESPOŁU SZKÓŁ W PRZEMKOWIE PRACOWALI NA RZECZ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY:WOLONTARIUSZOM:
- Dawidowi Miszkiewiczowi
- Bartoszowi Wyszyńskiemu
- Laurze Glapińskiej
- Klaudii Stachoń
- Oliwii Sługockiej
- Martynie Grocholskiej
- Klaudii Pawlikowskiej
- Danielowi Frankowskiemu
- Wiktorii Sitarek
- Paulinie Pietruszka
- Omarowi Lekhchine
- Martynie Sykuła
- Dawidowi Łojewskiemu
- Szymonowi Duma
- Maćkowi Rosa
- Adriannie Wieckiewicz
- Malwinie Lipiec
- Klaudii Kurkowskiej
- Patrycji Piech
- Klaudii Cirka
- Damianowi Janus
- W kawiarence- Bartkowi Przybylskiemu

oraz OSOBOM, KTÓRE UPIEKŁY CIASTO DO KAWIARENKI WOŚP – uczniom i rodzicom:
- Paulinie Pietruszka
- Basi i Klaudii Cirka
- Oliwii Sługockiej
- Annie Szczech
- Karolinie Jakubowskiej
- Dawidowi Staszak
- Dominice Jagielskiej
- Darii Duma
- Emilii Sykulskiej
- Martynie Grocholskiej
- Antosiowi Rusynko
- Julii Małej
- Patrycji Piech
- Szymonowi Duma.