Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

IV Grand Prix w Szachcach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespolu Szkol im. Ireny Sendler w Przemkowie
IV Grand Prix w Szachcach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespolu Szkol im. Ireny Sendler w Przemkowie

23 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły: Michał Dźwigaj, Michał Marciniak, Adrian Tarawski, Katarzyna Zielonka wzięli udział w I turnieju IV Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Był to pierwszy z pięciu turnieji rozgrywanych od października 2015 do lutego 2016 roku. Ich celem jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szachowego, pokazanie młodzieży atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz rywalizacja sportowa. Organizatorem jest Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie oraz Pan Stanisław Stępiński - sędzia główny turnieju. Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w dwóch grupach wiekowych: A - uczniowie szkół podstawowych oraz B - uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

 

W wyniku rywalizacji uczniowów szkół podstawowych reprezentanci naszej szkoły uplasowani się na następujących miejscach:

 I miejsce - Adrian Tarawski

II miejsce - Michał Marciniak

III miejsce - Michał Dźwigaj.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

I Turniej Szachowy   Obrazy newsów: szachy2015b.jpg

 

I Turniej Szachowy  I Turniej Szachowy  I Turniej Szachowy


 

Kolejne turnieje rozegrane zostaną: 23 listopada, 12 grudnia, 23 stycznia i 27 lutego - reprezentantom naszej szkoły już dziś życzymy powodzenia!

Final Miedzywojewodzkich Mistrzostw Baseballu w Miejskiej Gorce

W sobotę, 24 października 2015 r. drużyna baseballistów z naszej szkoły – Waleczni Przemków, uczestniczyła w Finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Baseballu w Miejskiej Górce. Rozegraliśmy dwa mecze: ze Steersami Wołów oraz z Wrocławiem, które wygraliśmy z dużą przewagą. Całemu turniejowi towarzyszyła przyjazna i serdeczna atmosfera.

 

Składamy gorące podziękowanie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przemkowie, dzięki której wyjazd drużyny na turniej był możliwy. 

Ewa Skrypak


Turniej Baseball   Turniej Baseball   Turniej Baseball

 

Turniej Baseball   Turniej Baseball   Turniej Baseball

 

Turniej Baseball   Turniej Baseball   Turniej Baseball

 

Turniej Baseball

Dzien Edukacji Narodowej

„Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez ustanku zdobywa,

ten może być nauczycielem innych”

Konfucjusz

 

 

15 października 2015 roku odbył się w naszej szkole apel  z okazji obchodzonego dzień wcześniej Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej  akademii, mogliśmy zobaczyć ewolucję zawodu nauczyciela. Apel swoją obecnością uświetnili emerytowani nauczyciele szkoły oraz przedstawiciele władz gminy i powiatu. Głos zabrała pani dyrektor oraz  zaproszeni goście. Dzięki przygotowanej prezentacji mogliśmy zapoznać się z bogatą historią szkoły i obejrzeć archiwalne zdjęcia. Uczniowie rozdali drobne upominki i złożyli takie oto życzenia:

 

„Nauczycielom i wszystkim Pracownikom oświaty życzymy takich myśli i marzeń, które dają się się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, radości z odkrywania drugiego człowieka, cierpliwości i wytrwałości. Niech towarzyszy Wam przekaz, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.”

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015  Dzień Edukacji Narodowej 2015


 Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

Szkolny etap "zDolnego Slazaczka" w naszej szkole

15 października odbył się etap szkolny XII Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych „zDolny Ślązaczek”. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów klas IV – VI. Trzeba przyznać, że tegoroczne zadania sprawiły sporo trudności naszym uczniom. Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:


Paula Fesz, kl. VI A – 13 pkt


Oliwia Sługocka, kl. VI A – 13 pkt


Piotr Chomiak, kl. VI A – 11 pkt


Izabela Koropczak, kl. VI A – 11 pkt


Michał Dźwigaj, kl. IV B – 10 pkt


Jakub Florkowski, kl. IV B – 10 pkt.

 

zDolny Ślązaczek 2015   zDolny Ślązaczek 2015


 

 

Uwaga Rodzice!

Informujemy, że w środę 28 października 2015 roku w godzinach 16:00 - 17:00 odbedą się w szkole dyżury nauczycieli.


Serdecznie zapraszamy na konsultacje!

 


Dzien Chlopca
Dzien Chlopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Samorząd Uczniowski już przy wejściu do szkoły zabdał o miłe przywitanie wszystkich chłopców słodkim upominkiem. Dziewczęta z wszystkich klas także pamiętały o swoich kolegach. Chłopcy z całej szkoły uczcili swoje święto zakładając muszkę lub krawat.

 

Wszystkim Panom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze!

 

Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015

 

Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015

 


Swiatowy Dzien Tabliczki Mnozenia w naszej szkole
Swiatowy Dzien Tabliczki Mnozenia w naszej szkole

V WMTDay obchodzony był w naszej szkole 25 rześnia 2015 roku. Rozpoczął się od przygotowania Patroli Egzaminacyjnych do wyruszenia w teren. Zgodnie z hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" przepytani zostali uczniowie przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Publicznego Gimnazjum, a także ich nauczyciele oraz dyrekcja. Ponadto znajomość tabliczki mnożenia została sprawdzona u przechodniów na ulicy - mieszkańców Przemkowa, pracowników sklepów, banków, Przemkowskiego Ośrodka Kultury oraz Przychodni Zdrowia. Po powrocie do szkoły na szkolnym korytarzu pojawiła się komisja egzaminacyjna, przed którą każdy mógł zdać swój egzamin z tabliczki mnożenia. Także w czasie lekcji szkolni egzaminatorzy pytali swoich kolegów ze znajomości „tabliczki”. Na dzień przed uczniowie zaangażowani w akcję przygotowali plakaty, które rozwieszono w szkole.

 

Ewa Kuźmiak - koordynator akcji

 


Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

 

Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

 

Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

Probna ewakuacja
Probna ewakuacja

We wtorkowy poranek (29 września 2015r.), pod koniec drugiej lekcji odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

 

Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek dotyczący stanu klas. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.


Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

 

Zespół ds.Promocji

 

Próbna ewakuacja   Próbna ewakuacja


Nasi biegacze nie zawiedli
Nasi biegacze nie zawiedli

Podczas XIII Ogólnopolskiego Biegu po Miód naszą szkołę godnie reprezentowała liczna grupa zawodników.

Wśród nich znalazło się kilkoro uczniów, którzy stanęli na podium i z rąk znanego komentatora sportowego Macieja Kurzajewskiego odebrali pamiątkowe dyplomy i medale.


II miejsce Bartosz Strojny, kategoria I – II chłopcy


II miejsce Kamil Grygorczyk, kategoria III – IV chłopcy


II miejsce Roksana Kozłowska, kategoria III – IV dziewczęta


III miejsce Karina Kałużna, kategoria I – II dziewczęta


III miejsce Katarzyna Zielonka, kategoria III – IV dziewczęta

 

 

                                                Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!


                                                                                                Zespół ds. Promocji

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 


XII Spotkanie Integracyjne
XII Spotkanie Integracyjne

Tradycją naszej szkoły stało się już, że ostatnia sobota września jest czasem miłych spotkań i dobrej zabawy. W dniu 26 września po raz dwunasty odbyło się na terenie naszej placówki spotkanie integracyjne, które zostało przygotowane przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców. W tym roku odwiedzili nas zawsze niezawodni goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych, Zespołu Szkół w Przemkowie oraz Publicznego Przedszkola nr 1 w Przemkowie.

Impreza została otwarta przez panią Dyrektor Ewę Skrypak. Zabawę rozpoczął swoim kolorowym występem zespół Mozaika pod kierownictwem pani Katarzyny Krawczonek. Dla wszystkich uczestników spotkania zostały przygotowane liczne atrakcje tj. gry i zabawy sprawnościowe, dmuchańce, bańki, kurs plecionek. Nikt , kto postanowił nas odwiedzić nie wyszedł głodny, ponieważ prężnie działała kawiarenka, gdzie można było skosztować pysznego ciasta oraz posilić się grochówką.

 

Symbolicznym zakończeniem spotkania był przemarsz wszystkich uczestników ulicami Przemkowa na start XIII Ogólnopolskiego Biegu po Miód.

 

Dziękujemy za przybycie Burmistrzowi Miasta Przemkowa panu Jerzemu Szczupakowi, Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu panu Krzysztofowi Nowickiemu, mistrzowi świata w podwójnym triathlonie panu Jerzemu Górskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Przemkowie Januszowi Matuszakowi oraz dyrektorom placówek z terenu gminy: pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kornelii Dworczyńskiej, pani dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej Dorocie Sułoducha, pani dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury Bogusławie Ornatowskiej – Cichoszewskiej, dyrektorowi Publicznego Przedszkola nr 1 panu Wirgiliuszowi Babireckiemu oraz dyrektorowi Zespołu Szkół panu Dariuszowi Dźwigajowi.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do przygotowania tej wspaniałej imprezy.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

 


Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015  Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015

Otwarcie Interaktywnej Sali Edukacyjno-Terapeutycznej "Magiczny dywan"
Otwarcie Interaktywnej Sali Edukacyjno-Terapeutycznej "Magiczny dywan"

Podczas XII Spotkania Integracyjnego zorganizowanego przez naszą szkołę została uroczyście otwarta sfinansowana przez Fundację KGHM Polska Miedź Interaktywna Sala Edukacyjno – Terapeutyczna. Symboliczna wstęga została przecięta przez panią dyrektor Ewę Skrypak oraz pana burmistrza Jerzego Szczupaka. Po krótkim instruktażu goście przystąpili do gry w kręgle, która była niewątpliwą atrakcją całej imprezy. Inauguracyjny rzut wykonał pan burmistrz, ale duch sportowej rywalizacji obudził się po rzucie pana Krzysztofa Nowickiego, Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu, który w pierwszym podejściu zbił wszystkie kręgle.

 

W uroczystości udział wzięli również pan Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym triathlonie, Janusz Matuszak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie oraz dyrektorzy placówek z terenu gminy: pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Wysokiej Kornelia Dworczyńska, pani dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Dorota Sułoducha, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 Wirgiliusz Babirecki, dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie Dariusz Dźwigaj oraz pani dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury Bogusława Ornatowska – Cichoszewska.

 

Dziękujemy wszystkim gościom za wzięcie udziału w tym ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu.

 

Zespół ds. Promocji

 

Magiczny dywan - otwarcie   Obrazy newsów: otwarcie2.jpg   Magiczny dywan - otwarcie

 

Magiczny dywan - otwarcie   Magiczny dywan - otwarcie  Magiczny dywan - otwarcie

 

Magiczny dywan - otwarcie