Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Szkolny etap "zDolnego Slazaczka" w naszej szkole

15 października odbył się etap szkolny XII Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych „zDolny Ślązaczek”. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów klas IV – VI. Trzeba przyznać, że tegoroczne zadania sprawiły sporo trudności naszym uczniom. Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:


Paula Fesz, kl. VI A – 13 pkt


Oliwia Sługocka, kl. VI A – 13 pkt


Piotr Chomiak, kl. VI A – 11 pkt


Izabela Koropczak, kl. VI A – 11 pkt


Michał Dźwigaj, kl. IV B – 10 pkt


Jakub Florkowski, kl. IV B – 10 pkt.

 

zDolny Ślązaczek 2015   zDolny Ślązaczek 2015


 

 

Uwaga Rodzice!

Informujemy, że w środę 28 października 2015 roku w godzinach 16:00 - 17:00 odbedą się w szkole dyżury nauczycieli.


Serdecznie zapraszamy na konsultacje!

 


Dzien Chlopca
Dzien Chlopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Samorząd Uczniowski już przy wejściu do szkoły zabdał o miłe przywitanie wszystkich chłopców słodkim upominkiem. Dziewczęta z wszystkich klas także pamiętały o swoich kolegach. Chłopcy z całej szkoły uczcili swoje święto zakładając muszkę lub krawat.

 

Wszystkim Panom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze!

 

Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015

 

Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015

 


Swiatowy Dzien Tabliczki Mnozenia w naszej szkole
Swiatowy Dzien Tabliczki Mnozenia w naszej szkole

V WMTDay obchodzony był w naszej szkole 25 rześnia 2015 roku. Rozpoczął się od przygotowania Patroli Egzaminacyjnych do wyruszenia w teren. Zgodnie z hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" przepytani zostali uczniowie przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Publicznego Gimnazjum, a także ich nauczyciele oraz dyrekcja. Ponadto znajomość tabliczki mnożenia została sprawdzona u przechodniów na ulicy - mieszkańców Przemkowa, pracowników sklepów, banków, Przemkowskiego Ośrodka Kultury oraz Przychodni Zdrowia. Po powrocie do szkoły na szkolnym korytarzu pojawiła się komisja egzaminacyjna, przed którą każdy mógł zdać swój egzamin z tabliczki mnożenia. Także w czasie lekcji szkolni egzaminatorzy pytali swoich kolegów ze znajomości „tabliczki”. Na dzień przed uczniowie zaangażowani w akcję przygotowali plakaty, które rozwieszono w szkole.

 

Ewa Kuźmiak - koordynator akcji

 


Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

 

Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

 

Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

Probna ewakuacja
Probna ewakuacja

We wtorkowy poranek (29 września 2015r.), pod koniec drugiej lekcji odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

 

Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek dotyczący stanu klas. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.


Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

 

Zespół ds.Promocji

 

Próbna ewakuacja   Próbna ewakuacja


Nasi biegacze nie zawiedli
Nasi biegacze nie zawiedli

Podczas XIII Ogólnopolskiego Biegu po Miód naszą szkołę godnie reprezentowała liczna grupa zawodników.

Wśród nich znalazło się kilkoro uczniów, którzy stanęli na podium i z rąk znanego komentatora sportowego Macieja Kurzajewskiego odebrali pamiątkowe dyplomy i medale.


II miejsce Bartosz Strojny, kategoria I – II chłopcy


II miejsce Kamil Grygorczyk, kategoria III – IV chłopcy


II miejsce Roksana Kozłowska, kategoria III – IV dziewczęta


III miejsce Karina Kałużna, kategoria I – II dziewczęta


III miejsce Katarzyna Zielonka, kategoria III – IV dziewczęta

 

 

                                                Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!


                                                                                                Zespół ds. Promocji

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 

Bieg po Miód 2015   Bieg po Miód 2015

 


XII Spotkanie Integracyjne
XII Spotkanie Integracyjne

Tradycją naszej szkoły stało się już, że ostatnia sobota września jest czasem miłych spotkań i dobrej zabawy. W dniu 26 września po raz dwunasty odbyło się na terenie naszej placówki spotkanie integracyjne, które zostało przygotowane przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców. W tym roku odwiedzili nas zawsze niezawodni goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych, Zespołu Szkół w Przemkowie oraz Publicznego Przedszkola nr 1 w Przemkowie.

Impreza została otwarta przez panią Dyrektor Ewę Skrypak. Zabawę rozpoczął swoim kolorowym występem zespół Mozaika pod kierownictwem pani Katarzyny Krawczonek. Dla wszystkich uczestników spotkania zostały przygotowane liczne atrakcje tj. gry i zabawy sprawnościowe, dmuchańce, bańki, kurs plecionek. Nikt , kto postanowił nas odwiedzić nie wyszedł głodny, ponieważ prężnie działała kawiarenka, gdzie można było skosztować pysznego ciasta oraz posilić się grochówką.

 

Symbolicznym zakończeniem spotkania był przemarsz wszystkich uczestników ulicami Przemkowa na start XIII Ogólnopolskiego Biegu po Miód.

 

Dziękujemy za przybycie Burmistrzowi Miasta Przemkowa panu Jerzemu Szczupakowi, Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu panu Krzysztofowi Nowickiemu, mistrzowi świata w podwójnym triathlonie panu Jerzemu Górskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Przemkowie Januszowi Matuszakowi oraz dyrektorom placówek z terenu gminy: pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kornelii Dworczyńskiej, pani dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej Dorocie Sułoducha, pani dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury Bogusławie Ornatowskiej – Cichoszewskiej, dyrektorowi Publicznego Przedszkola nr 1 panu Wirgiliuszowi Babireckiemu oraz dyrektorowi Zespołu Szkół panu Dariuszowi Dźwigajowi.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do przygotowania tej wspaniałej imprezy.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

 


Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015  Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015   Spotkanie Integracyjne 2015

 

Spotkanie Integracyjne 2015

Otwarcie Interaktywnej Sali Edukacyjno-Terapeutycznej "Magiczny dywan"
Otwarcie Interaktywnej Sali Edukacyjno-Terapeutycznej "Magiczny dywan"

Podczas XII Spotkania Integracyjnego zorganizowanego przez naszą szkołę została uroczyście otwarta sfinansowana przez Fundację KGHM Polska Miedź Interaktywna Sala Edukacyjno – Terapeutyczna. Symboliczna wstęga została przecięta przez panią dyrektor Ewę Skrypak oraz pana burmistrza Jerzego Szczupaka. Po krótkim instruktażu goście przystąpili do gry w kręgle, która była niewątpliwą atrakcją całej imprezy. Inauguracyjny rzut wykonał pan burmistrz, ale duch sportowej rywalizacji obudził się po rzucie pana Krzysztofa Nowickiego, Zastępcy Przewodniczącego Rady Powiatu, który w pierwszym podejściu zbił wszystkie kręgle.

 

W uroczystości udział wzięli również pan Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym triathlonie, Janusz Matuszak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie oraz dyrektorzy placówek z terenu gminy: pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Wysokiej Kornelia Dworczyńska, pani dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Dorota Sułoducha, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 Wirgiliusz Babirecki, dyrektor Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie Dariusz Dźwigaj oraz pani dyrektor Przemkowskiego Ośrodka Kultury Bogusława Ornatowska – Cichoszewska.

 

Dziękujemy wszystkim gościom za wzięcie udziału w tym ważnym dla naszej szkoły wydarzeniu.

 

Zespół ds. Promocji

 

Magiczny dywan - otwarcie   Obrazy newsów: otwarcie2.jpg   Magiczny dywan - otwarcie

 

Magiczny dywan - otwarcie   Magiczny dywan - otwarcie  Magiczny dywan - otwarcie

 

Magiczny dywan - otwarcie

 


Magiczne lekcje

Obrazy newsów: fundacja.jpgNa wracających po wakacjach uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie czekała bardzo miła niespodzianka. Część korytarza zamieniła się w

Interaktywną Salę Edukacyjno - Terapeutyczną.

 

Pomieszczenie zostało wyposażone w projektor z systemem czujników - wirtualny dywan, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody. Przy pomocy gier i zabaw pracują nad rozwojem motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także uczą się w ciekawy sposób, poza szkolną ławką. Podłoga interaktywna zaprojektowana przez polskich inżynierów ma wszechstronne zastosowanie. Wykorzystywana jest zarówno w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych podczas zajęć rewalidacyjno-terapeutycznych,  jak  również edukacyjnych i sportowych.  

 

Realizacja projektu była możliwa dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź, która w całości sfinansowała zakup interaktywnej podłogi oraz częściowo wsparła montaż nowej wykładziny, przeznaczając na ten cel kwotę w wysokości 10 000 zł.


Dziękujemy sponsorom i czekamy na pierwsze efekty pracy z „Magicznym Dywanem”.

 

Galeria zdjęć przedstawia również wakacyjne zmagania przy tworzeniu sali.

 

Obrazy newsów: dywan9.jpg   Obrazy newsów: dywan10.jpg   Obrazy newsów: dywan12.jpg

 

 


Witamy nowy rok szkolny!
Witamy nowy rok szkolny!

Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,

a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”

Wisława Szymborska

 

 

 

Serdecznym powitaniem pani dyrektor Ewa Skrypak rozpoczęła 1 września uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2015/2016. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do pierwszoklasistów, dla których nadszedł czas wielkich zmian –  nowych obowiązków, zawierania znajomości, poznawania szkolnej rzeczywistości. Zanim jednak najmłodsi zabrali się za pakowanie plecaków wszyscy złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów. Po uroczystości był czas na wspólne fotografie, wręczenie dyplomów pamiątkowych oraz upominków.

 

Zespół ds. Promocji

 


Obrazy newsów: rozpoczecie1.jpg   Obrazy newsów: rozpoczecie2.jpg   Obrazy newsów: rozpoczecie3.jpg

 

Obrazy newsów: rozpoczecie4.jpg   Obrazy newsów: rozpoczecie5.jpg   Obrazy newsów: rozpoczecie6.jpg

 

Obrazy newsów: rozpoczecie7.jpg   Obrazy newsów: rozpoczecie8.jpg   Obrazy newsów: rozpoczecie9.jpg

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w szkolnej galerii

 


Walczymy o wzorowe lazienki!!!
Walczymy o wzorowe lazienki!!!

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemkowie bierze udział konkursie, który ma zamienić szkolne toalety we wzorowe łazienki oraz wesprzeć edukację najmłodszych na temat zasad higieny.

 

Aby oddać głos:

 1.   Wejdź na stronę www.wzorowalazienka.pl!

 2.   Wybierz zakładkę GŁOSUJ!

 3.   Znajdź naszą szkołę!

 4.   Kliknij: ZAGŁOSUJ!

 5.   Podaj adres e-mail i przepisz tekst z okienka. 

 6.   Wejdź na swoją pocztę, otwórz wiadomość i kliknij w link. Dopiero wtedy głos jest oddany.

 7.   Czasem wiadomości trafiają do skrzynki spam, w szczególności na poczcie wp.pl, więc trzeba je tam odszukać.

 

Głosowanie trwa do 30 listopada! Liczymy na Waszą wytrwałość! 


Każdego dnia można oddać jeden głos z każdego adresu e-mail!

 

LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!