Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Konkurs "Owocowy tydzien"

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dni od 16 do 20 listopada były "Owocowym tygodniem" w naszej szkole. Poszczególnym dniom przypisany został owoc oraz odpwiadajacy mu kolor. Uczniowie każdej z klas przynosząc podany owoc oraz zakładając koszulkę lub inny kolorowy akcent uczestniczyli w konkursie pomiędzy klasami. I tak:

 

  • Poniedziałek był dniem zielonej gruszki Zielony poniedziałek  Zielony poniedziałek

 

  •  
  • Wtorek był dniem czerwonego jabłka Czerwone jabłko  Czerwone jabłko
  •  
  •            Czerwone jabłko  Czerwone jabłko

 

 

Środa była dniem żółtego banana Żółty banan  Żółty banan  Żółty banan

 

 

W czartek królowała pomarańczowa mandarynka  Poamarańczowa mandarynka   Pomarańczowa mandarynka

 

Piątek był dniem wszystkich owoców oraz dniem roztrzygnięcia konkursu. I tak w kategorii klas I- III:

I miejsce zajęła klasa II A

II miejsce zajęła klasa I B

III miejsce zajęła klasa I C

 

I miejsce  II miejsce  III miejsce

 

W kategorii klas IV -VI:

 

I miejsce zajęła klasa V B

II miejsce zajęła klasa IV B

III miejsce zajęła klasa IV A

 

I miejsce  II miejsce  III miejsce

Narodowy Dzien Niepodleglosci

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole już w poniedziałek 09 listopada 2015r. Uczniowie klasy III a pod opieką pani Ewy Kułaga i pani Moniki Marciniak przygotowali uroczysty apel z okazji tego święta, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

 

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości  Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości  Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości   Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

 

We wtorek uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w III Marszu Niepodległości, zarówno w uroczystościach w  Parku Miejskim jaki i w przemarszu ulicami Przemkowa. Wspólnie z władzami Przemkowa, przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń oraz uczniami Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie obejrzeliśmy montaż muzyczny zespołu Przemkowianki, a także recytację uczniów naszej szkoły Olgierda i Fabiana Więckowskich.

 

Marsz Niepodległości 2015   Marsz Niepodległości 2015   Marsz Niepodległości 2015

 

Marsz Niepodległości 2015   Marsz Niepodległości 2015   Marsz Niepodległości 2015

 

Marsz Niepodległości 2015  Marsz Niepodległości 2015

Europejski Dzien Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Aby zwrócić uwagę na ważną rolę śniadania w codziennej diecie dziecka nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W piętnastu krajach członkowskich urzędnicy UE, znani kucharze i uczniowie szkół biorą 8 listopada udział w pokazach zdrowego i smacznego gotowania oraz w warsztatach promujących zdrowy styl życia. W ramach różnych imprez setki dzieci poznają zasady zdrowego żywienia. 

Kolorowe kanapki oraz sałatkę owocową przygotowywali uczniowie klasy IVa. Podczas prac okazało się, że przygotowanie śniadania może być również dobrą zabawą.

 

Dominika Szpularz

 

Zdrowe śniadanie 2015   Zdrowe śniadanie 2015   Zdrowe śniadanie 2015

 

Zdrowe śniadanie 2015   Zdrowe śniadanie 2015

Warsztaty z robotami

W środę 4 listopada w szkolnej pracowni komputerowej odbyły się „Warsztaty z robotami” – w ramach realizacji projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Celem tego projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 

Nasza szkoła, jako jedna ze 100 instytucji w Polsce, została wybrana przez FRSI jako miejsce realizacji interaktywnych warsztatów programowania z wykorzystaniem robotów Finch. Warsztaty odbyły się w dwóch grupach, łącznie uczestniczyło w nich 35 uczniów klas IV-VI. Uczniowie pod kierunkiem profesjonalisty – Pani Aleksandry Dykta, poznali język Scratch, tworzyli aplikację do sterowania robotem oraz byli uczestnikami wyścigu w labiryncie samodzielnie zaprogramowanymi robotami.

 

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w zajęciach. Warsztaty pokazały im, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji. 

 

Ewa Kuźmiak

 

Warsztaty z robotami  Warsztaty z robotami   Warsztaty z robotami

 

Warsztaty z robotami   Warsztaty z robotami   Warsztaty z robotami

 

Warsztaty z robotami   Warsztaty z robotami   Warsztaty z robotami

 

Warsztaty z robotami   Warsztaty z robotami   Warsztaty z robotami

 

Warsztaty z robotami

 

Więcej zdjęć w galerii

 

 FRSIObrazy newsów: microsoft.jpg  Obrazy newsów: link2.png

IV Grand Prix w Szachcach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespolu Szkol im. Ireny Sendler w Przemkowie
IV Grand Prix w Szachcach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespolu Szkol im. Ireny Sendler w Przemkowie

23 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły: Michał Dźwigaj, Michał Marciniak, Adrian Tarawski, Katarzyna Zielonka wzięli udział w I turnieju IV Grand Prix w Szachach Szybkich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Był to pierwszy z pięciu turnieji rozgrywanych od października 2015 do lutego 2016 roku. Ich celem jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szachowego, pokazanie młodzieży atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz rywalizacja sportowa. Organizatorem jest Zespół Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie oraz Pan Stanisław Stępiński - sędzia główny turnieju. Turnieje rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w dwóch grupach wiekowych: A - uczniowie szkół podstawowych oraz B - uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

 

W wyniku rywalizacji uczniowów szkół podstawowych reprezentanci naszej szkoły uplasowani się na następujących miejscach:

 I miejsce - Adrian Tarawski

II miejsce - Michał Marciniak

III miejsce - Michał Dźwigaj.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

I Turniej Szachowy   Obrazy newsów: szachy2015b.jpg

 

I Turniej Szachowy  I Turniej Szachowy  I Turniej Szachowy


 

Kolejne turnieje rozegrane zostaną: 23 listopada, 12 grudnia, 23 stycznia i 27 lutego - reprezentantom naszej szkoły już dziś życzymy powodzenia!

Final Miedzywojewodzkich Mistrzostw Baseballu w Miejskiej Gorce

W sobotę, 24 października 2015 r. drużyna baseballistów z naszej szkoły – Waleczni Przemków, uczestniczyła w Finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Baseballu w Miejskiej Górce. Rozegraliśmy dwa mecze: ze Steersami Wołów oraz z Wrocławiem, które wygraliśmy z dużą przewagą. Całemu turniejowi towarzyszyła przyjazna i serdeczna atmosfera.

 

Składamy gorące podziękowanie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przemkowie, dzięki której wyjazd drużyny na turniej był możliwy. 

Ewa Skrypak


Turniej Baseball   Turniej Baseball   Turniej Baseball

 

Turniej Baseball   Turniej Baseball   Turniej Baseball

 

Turniej Baseball   Turniej Baseball   Turniej Baseball

 

Turniej Baseball

Dzien Edukacji Narodowej

„Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez ustanku zdobywa,

ten może być nauczycielem innych”

Konfucjusz

 

 

15 października 2015 roku odbył się w naszej szkole apel  z okazji obchodzonego dzień wcześniej Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej  akademii, mogliśmy zobaczyć ewolucję zawodu nauczyciela. Apel swoją obecnością uświetnili emerytowani nauczyciele szkoły oraz przedstawiciele władz gminy i powiatu. Głos zabrała pani dyrektor oraz  zaproszeni goście. Dzięki przygotowanej prezentacji mogliśmy zapoznać się z bogatą historią szkoły i obejrzeć archiwalne zdjęcia. Uczniowie rozdali drobne upominki i złożyli takie oto życzenia:

 

„Nauczycielom i wszystkim Pracownikom oświaty życzymy takich myśli i marzeń, które dają się się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, radości z odkrywania drugiego człowieka, cierpliwości i wytrwałości. Niech towarzyszy Wam przekaz, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.”

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015  Dzień Edukacji Narodowej 2015


 Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015   Dzień Edukacji Narodowej 2015

Szkolny etap "zDolnego Slazaczka" w naszej szkole

15 października odbył się etap szkolny XII Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych „zDolny Ślązaczek”. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów klas IV – VI. Trzeba przyznać, że tegoroczne zadania sprawiły sporo trudności naszym uczniom. Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:


Paula Fesz, kl. VI A – 13 pkt


Oliwia Sługocka, kl. VI A – 13 pkt


Piotr Chomiak, kl. VI A – 11 pkt


Izabela Koropczak, kl. VI A – 11 pkt


Michał Dźwigaj, kl. IV B – 10 pkt


Jakub Florkowski, kl. IV B – 10 pkt.

 

zDolny Ślązaczek 2015   zDolny Ślązaczek 2015


 

 

Uwaga Rodzice!

Informujemy, że w środę 28 października 2015 roku w godzinach 16:00 - 17:00 odbedą się w szkole dyżury nauczycieli.


Serdecznie zapraszamy na konsultacje!

 


Dzien Chlopca
Dzien Chlopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Samorząd Uczniowski już przy wejściu do szkoły zabdał o miłe przywitanie wszystkich chłopców słodkim upominkiem. Dziewczęta z wszystkich klas także pamiętały o swoich kolegach. Chłopcy z całej szkoły uczcili swoje święto zakładając muszkę lub krawat.

 

Wszystkim Panom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze!

 

Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015

 

Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015   Dzień Chłopca 2015

 


Swiatowy Dzien Tabliczki Mnozenia w naszej szkole
Swiatowy Dzien Tabliczki Mnozenia w naszej szkole

V WMTDay obchodzony był w naszej szkole 25 rześnia 2015 roku. Rozpoczął się od przygotowania Patroli Egzaminacyjnych do wyruszenia w teren. Zgodnie z hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" przepytani zostali uczniowie przemkowskiego Liceum Ogólnokształcącego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Publicznego Gimnazjum, a także ich nauczyciele oraz dyrekcja. Ponadto znajomość tabliczki mnożenia została sprawdzona u przechodniów na ulicy - mieszkańców Przemkowa, pracowników sklepów, banków, Przemkowskiego Ośrodka Kultury oraz Przychodni Zdrowia. Po powrocie do szkoły na szkolnym korytarzu pojawiła się komisja egzaminacyjna, przed którą każdy mógł zdać swój egzamin z tabliczki mnożenia. Także w czasie lekcji szkolni egzaminatorzy pytali swoich kolegów ze znajomości „tabliczki”. Na dzień przed uczniowie zaangażowani w akcję przygotowali plakaty, które rozwieszono w szkole.

 

Ewa Kuźmiak - koordynator akcji

 


Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

 

Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia

 

Święto Tabliczki Mnożenia   Święto Tabliczki Mnożenia