Dla ucznia
Dla rodzica
Godziny lekcyjne

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:40 - 12:25
6. 12:30 - 13:15
7. 13:20 - 14:05
8. 14:10 - 14:55

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

„Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to,
co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?”
/D. Beisser/Ten, co kształci serca i umysły młode,
Ten, co ścieżki życia pokoleń toruje,
Tylko z kwiatu wdzięczności może mieć
Nagrodę, tylko z postępków, których przykłady wskazuje.
Lecz nim życiem okazać będziemy to w stanie,
Żyj nam przez długie lata,
Przyjm nasze wyznanie, że miłość
Się nie kończy, choć szkoły zakończą...


Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2018

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów, radości, uznania i szacunku wychowanków, rodziców oraz całej szkolnej społeczności. Dziękując za codzienny trud, cierpliwość i troskę o właściwy rozwój młodych ludzi, życzymy Państwu satysfakcji, zdrowia i spełnienia marzeń.

Dzień Edukacji jest wyjątkowym świętem, okazją do wyrażenia głębokiej wdzięczności za patronowanie wielu osiągnięciom swoich podopiecznych oraz nieoceniony wkład w proces kształcenia i wychowania młodych Polaków. Niech towarzyszy Państwu przekonanie, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.


Bardzo dziękujemy! W imieniu wszystkich uczniów - Samorząd Uczniowski

Sukcesy w XVI Biegu po Miod!

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w organizowanym pod patronatem Jerzego Górskiego XVI Ogólnopolskim Biegu po Miód. Troje z nich stanęło na najwyższych stopniach podium:

II miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2008 – 2009 zajęła Kornelia Brzeska z klasy IVB,

III miejsce w kategorii chłopców, rocznik 2008 – 2009 zajął Szymon Kudła z klasy VA,

III miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2006 – 2007 zajęła Roksana Kozłowska z klasy VIIB.


GRATULUJEMY!!!

Zespół ds. PromocjiXVI Ogólnopolski Bieg po MiódXVI Ogólnopolski Bieg po Miód

Probna ewakuacja 2018

Dnia 24 września 2018 r. w budynku przy ul. Kościuszki odbyła się próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami opuścili szkołę drogami ewakuacyjnymi i udali się do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Cała akcja przebiegała sprawnie, a raport przedstawiony przez panią Dyrektor Ewę Skrypak potwierdził, że wszyscy bezpiecznie ewakuowali się w wyznaczonym czasie.


Zespół ds. Promocji

Próbna ewakuacja 2018   Próbna ewakuacja 2018  

Akcja Segregacja 2018!

Celem jubileuszowej edycji akcji Sprzątanie Świata było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia tylko 13% odpadów. Do 2020 roku Polska ma obowiązek osiągnąć poziom 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych, dlatego tegoroczna kampania odbyła się pod hasłem Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej!

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami włączyli się w akcję i porządkowali teren wokół szkoły oraz przemkowski park. Podsumowaniem kampanii było przedstawienie przygotowane przez klasę 5a pod opieką pań Elżbiety Terlikowskiej i Elżbiety Kaniewskiej.

Zespół ds. Promocji

Sprzątanie Świata 2018   Sprzątanie Świata 2018  Sprzątanie Świata 2018  

Sprzątanie Świata 2018

Sprzątanie Świata 2018

XVII Powiatowy Bieg na Orientacje

Dnia 08 października 2018 r. odbyła się po raz siedemnasty cykliczna impreza Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców. Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatowego.

W imprezie wzięły udział trzy drużyny reprezentujące szkoły z terenu powiatu polkowickiego. Do 02 października 2018 r. szkoły zgłaszały swoje uczestnictwo w imprezie. O konkursie zostały poinformowane wszystkie gimnazja powiatu polkowickiego – informacja została przekazana na początku września pocztą elektroniczną i tradycyjną.

Uczestnicy zawodów zmagali się z różnorodnymi zadaniami z zakresu geografii, biologii i elementów historii gminy Przemków oraz znajomością regionu.

Ze zwycięstwa cieszyła się drużyna, która uzyskała najwyższe wyniki.


Wygrali uczniowie z gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 3 im. Arkadego Fiedlera w Polkowicach pod opieką pani Marzeny Lamli,

II miejsce zajęli uczniowie gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie pod opieką pani Anny Rekut,

III miejsce uczniowie z gimnazjum w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radwanicach pod opieką pani Bożeny Nowickiej.Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz każdy z uczestników nagrody i inne upominki ufundowane przez Zarząd Powiatu w Polkowicach. Upominki i podziękowania otrzymali także opiekunowie drużyn. Uroczystość oraz moment rozdania nagród uświetnił swoją obecnością pan Krzysztof Nowicki – Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu w Polkowicach. Zaproszenia zostały przesłane pocztą Staroście Polkowickiemu i wszystkim członkom Zarządu Powiatu Polkowickiego.

Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko, podczas którego uczestnicy piekli kiełbaski oraz poczęstunek. Dopisała pogoda, co w czasie imprezy plenerowej jest niezwykle ważne. Bardzo istotne podczas realizacji imprezy jest także miejsce, w którym zorganizowana jest baza biegu – impreza odbywa się na terenie Domu Wczasów Dziecięcych, gdzie gościnność pani dyrektor Moniki Urbaniak- Halla jest od początku nieoceniona. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu, opiekunom drużyn, panu Markowi Tramś – Staroście Polkowickiemu i całemu Zarządowi, panu Krzysztofowi Nowickiemu, panu Wojciechowi Żbikowskiemu, pani Joannie Stafiniak, która wspiera nas od lat w pracach jury.Elżbieta Kaniewska


VII Powiatowy Bieg na Orientację - Wyprawy Odkrywców Przemków 2018   VII Powiatowy Bieg na Orientację - Wyprawy Odkrywców Przemków 2018  VII Powiatowy Bieg na Orientację - Wyprawy Odkrywców Przemków 2018  

VII Powiatowy Bieg na Orientację - Wyprawy Odkrywców Przemków 2018

Wybory do SU klas 7, 8 i gimnazjalnych
Wybory do SU klas 7, 8 i gimnazjalnych

27 września 2018r. w budynku przy ulicy Leśna Góra odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego klas VII, VIII oraz III gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali nauczyciele wybrani przez uczniów we wcześniejszym głosowaniu na opiekunów SU: Pani Elżbieta Kaniewska i Pani Ewa Kuźmiak.

Głosowanie poprzedzone było „szkolną kampanią wyborczą”, w tym krótkimi wystąpieniami kandydatów na Przewodniczącego SU, w czasie których mieli możliwość przekonać uczniów o poparciu ich kandydatury.

Wyniki wyborów:


Przewodniczący SU: Omar Lekhchine

Zastępca przewodniczącego SU: Adrianna Więckiewicz

Członkowie:


Michał Dźwigaj,

Jan Gliszczyński,

Adrianna Siemieniec.

Gratulujemy!

Elżbieta Kaniewska, Ewa KuźmiakWybory do SU 2018 w budynku przy ul. Leśna Góra   

Uwaga Rodzice!

Uwaga Rodzice!


W zakładce "Regulamin oceny zachowania" znajdują się aktualne, obowiązujące w szkole zasady punktowego systemu oceniania uczniów klas IV - VIII oraz klas III gimnazjalnych.

Dyrekcja SP nr 1 w Przemkowie

Wsztystkiego co najlepsze z okazji Dnia Chlopca!
Wsztystkiego co najlepsze z okazji Dnia Chlopca!

Z okazji Dnia Chłopaka
Daję Ci dzisiaj swoje życzenia
Niech się Twe życie na lepsze zmienia
Wielu przyjaciół, mnóstwo radości
Ludzkiej przyjaźni i życzliwości.


Kochani Chłopcy!

My, dziewczyny Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Przemkowie, życzymy Wam, z okazji Waszego Święta, spełnienia marzeń, odwagi do realizacji planów i odrobiny szczęścia, żeby się wszystko udało. Mnóstwa dobrych niespodzianek, przygód, podróży, lojalnych przyjaciół.

Życzymy Wam także, abyście każdego dnia na nowo odkrywali piękno tego świata, a entuzjazm i motywacja nigdy Was nie opuszczały!Dzień Chłopca 2018  

XV Spotkanie Integracyjne - serdecznie zapraszamy!

XV Spotkanie Integracyjne  

Zapraszamy!

Święto Miodu i Wina 2018   Święto Miodu i Wina 2018  

Pierwszy dzwonek!

(…)Żegnajcie, letnie przygody.
Czas już powracać do domu.
Złocą, czerwienią się liście
dębów, jesionów i klonów.

Witaj nam, szkoło radosna,
grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła.
Lesie i łąko - dobranoc.

„Dzień dobry, szkoło!” Tadeusz Kubiak


Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się 3 września 2018 roku. Dyrekcja przywitała wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa pani Dyrektor Ewa Skrypak skierowała do najmłodszych, dla których ten dzień był ogromnym przeżyciem. Podczas apelu 37 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na ucznia.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019   Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019  

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019   Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019